×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. augusts, 2012
Drukāt

FM lūdz Valsts kontroli veikt revīziju Stradiņa slimnīcā

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrija (FM) lūgusi Valsts kontroli rast iespēju veikt revīziju Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Šāds aicinājums Valsts kontrolei pausts, jo valdībā šovasar tika iesniegts lūgums piešķirt Stradiņa slimnīcai 10 miljonus latu ieguldīšanai pamatkapitālā finanšu situācijas stabilizēšanai. Valdība vairākkārt atlikusi lemšanu par šo jautājumu.

FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis aģentūrai LETA pastāstīja, ka jautājuma izlemšana valdībā pagaidām ir atlikta, jo FM vēlas no slimnīcas un Veselības ministrijas saņemt papildu informāciju, argumentētu un detalizētu skaidrojumu, kāpēc slimnīcā izveidojusies šāda finanšu situācija. FM vēlas arī zināt, ko Veselības ministrija ir darījusi, lai problēmsituācija neveidotos.

FM vēlas redzēt arī pamatojumu, kāpēc tiek prasīti tieši 10 miljoni latu ieguldīšanai slimnīcas pamatkapitālā.

FM apzinās gan Stradiņa slimnīcas lomu valsts veselības sistēmā, gan situāciju, kādā atrodas ārstniecības iestāde, tāpēc vēlas atrast labāko risinājumu, lai šādas situācijas turpmāk neatkārtotos, skaidroja Jarockis.

Lai izprastu situāciju ārstniecības iestādē, FM arī nosūtījusi lūgumu Valsts kontrolei rast iespēju veikt revīziju Stradiņa slimnīcā par laika periodu no 2008.gada.

Saņemot no Stradiņa slimnīcas un Veselības ministrijas detalizētus un argumentētus dokumentus, jautājums par līdzekļu ieguldīšanu slimnīcas pamatkapitālā tiks virzīts izskatīšanai valdībā.

Kā ziņots, Stradiņa slimnīcas vadība saskata būtiskus uzlabojumus medicīnas iestādes finanšu situācijā, tomēr joprojām nepieciešams vienreizējs valsts atbalsts desmit miljonu latu apmērā. Gan slimnīcas infrastruktūra, gan telpas un tehnoloģijas turpina novecot un šos līdzekļus plānots ieguldīt jaunu ārstniecības metožu un tehnoloģiju ieviešanai slimnīcā, iepriekš skaidroja slimnīcas vadība.

Slimnīcas vadība uzsvērusi, ka šis aizdevums būtu vienreizējs ieguldījums slimnīcas pamatkapitālā, bez nepieciešamības pieprasīt nākotnē jebkādu papildu finansējumu, savukārt turpmāk slimnīca sevi plāno nodrošināt, palielinot sniegto maksas pakalpojumu daudzumu.

Stradiņa slimnīcas apgrozījums pērn bijis 53,415 miljoni latu, liecina “Firmas.lv” informācija. Tas ir par 8,1% mazāk nekā 2010.gadā, kad slimnīcas apgrozījums bija 58,09 miljoni latu. Pērn Stradiņa slimnīcas zaudējumi bijuši 8,91 miljons latu, 2010.gadā tika gūta 531 204 latu peļņa.

Slimnīcas vadības ziņojumā teikts, ka pērn ieņēmumi par valsts apmaksātajiem medicīnas pakalpojumiem bijuši 43,77 miljoni latu, kas ir par 6,8 miljoniem latu mazāk nekā 2010.gadā. Slimnīca par apmācības un zinātnisko darbību ir guvusi ieņēmumus 1,78 miljonu latu apmērā, kas ir par 321 818 latiem vairāk nekā 2010.gadā. Fiziskām un juridiskām personām sniegti medicīnas maksas pakalpojumi 6,05 miljonu latu apmērā, kas ir par 303 888 latiem vairāk nekā 2010.gadā.

Pērn slimnīcas stacionārā ārstēto pacientu skaits bijis 47 111 – tas ir par 2450 pacientiem vairāk nekā 2010.gadā. Dienas stacionāros ārstēto pacientu skaits bija 18 172, kas ir par 2275 pacientiem vairāk nekā 2010.gadā. Ambulatoro apmeklējumu kopējais skaits bija 253 906, kas ir par 42 556 vairāk nekā 2010.gadā.

2011.gadā izveidotas vairākas jaunas struktūrvienības – Apvienotā laboratorija, Asins dienests, Uroloģijas centra dienas stacionārs. Patoloģijas institūta sastāvā iekļauta Citoloģijas nodaļa.

Plānotie uzdevumi 2012.gadam ir turpināt budžeta sabalansēšanas pasākumus, kas tiks īstenoti līdz 2013.gada beigām. Pēc papildu finanšu līdzekļu piesaistes iecerēts nodrošināt slimnīcas modernizāciju, palielināt ieņēmumus no maksas medicīnas pakalpojumiem, tostarp medicīnas tūrisma, piesaistīt zinātnisko projektu un izglītības finanšu līdzekļus, piesaistīt Eiropas fondu naudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+