Ekonomika
Bizness

FOTO: Dzeramais un uzkodas. Paiet pirmā diena, kopš izmaksā naudu pēc “PNB bankas” slēgšanas0


Klientu rindas pie "PNB bankas" Daugavpilī, kur sākušās garantēto atlīdzību izmaksas.
Klientu rindas pie "PNB bankas" Daugavpilī, kur sākušās garantēto atlīdzību izmaksas.
FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Garantēto atlīdzību ceturtdien līdz plkst.17 saņēmuši apmēram 6170 “PNB bankas” klientu, aģentūrai LETA pavēstīja bankas “Citadele”, kas veic garantēti noguldījumu izmaksas “PNB bankas” klientiem, pārstāvji.

Bankā arī atzīmēja, ka bankas “Citadele” filiālēs ceturtdien vērojama vienmērīga klientu plūsma, tajā pašā laikā “PNB bankas” filiālēs vērojams ļoti liels klientu pieplūdums, jo garantēto atlīdzību izmaksas pirmajā dienā, uz filiālēm devušies būtiska daļa Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pensiju un pabalstu saņēmēju.

“Ņemot vērā, ka klientiem ir jāveic gan dokumentu noformēšana, gan jāiziet no filiāles ar skaidrību par savas pensijas vai pabalsta saņemšanu, gaidīšanas laiks rindā ir ilgs. Klientu ērtības labad, aicinām visus, kas var pagaidīt ar atlīdzību saņemšanu, pirmajās dienās uz filiālēm nedoties,” uzsvēra bankā.

Tāpat novērots, ka daļa klientu nav devušies uz atbilstošo filiāli, proti, “PNB bankas” klientiem, kuri nav VSAA pensijas vai pabalsta saņēmēji, nav jādodas uz “PNB bankas” filiālēm, savukārt pensiju un pabalstu saņēmējiem nav jādodas uz banku “Citadele”.

“PNB bankas” klienti, kuri vēlas pārliecināties par garantētās atlīdzības apmēru jeb naudas summu, kas līdz 15.augustam izveidojusies viņu kontā, aicināti sazināties ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), zvanot pa informatīvajiem tālruņiem: 67774933 vai 67774903.

Bankā arī atzīmēja – ņemot vērā pieteikuma apstrādes laiku un cilvēku skaitu, kam primāri nepieciešams pārskaitīt VSAA maksājumus, paredzams, ka izmaksu process aizņems vismaz mēnesi.

“PNB bankas” klientiem tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Paredzēts, ka 99,2% “PNB bankas” klientu garantētās atlīdzības veidā saņems noguldījumus pilnībā, tostarp 95% ir iekšzemes klientu, savukārt 4,2% – ārvalstu klientu.

Kā cilvēki stāvēja rindās pēc naudas Rīgā un Daugavpilī skatieties galerijas:

Saistītie raksti
Klientu rindas pie "PNB bankas" Daugavpilī
“PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
LA.lv