Kultūra
Teātris un kino

FOTO. Grandiozi izskanējis rokoperas “Lāčplēsis” atjaunojums1

Foto: Lauris Vīksne

Ar grandiozām stāvovācijām un neaprakstāmu kopības sajūtu ceturtdienas vakarā “Arēna Rīga” izskanējis Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis” uzvedums, ziņo iestudējuma producents Juris Millers.

“Pirmo reizi rokopera “Lāčplēsis” visā tās garumā tika iestudēta ar simfonisko orķestri, bet skanējumu papildināja Nācijas kopkoris, kurā piedalījās latviešu izcelsmes dziedātāji no visiem pasaules kontinentiem, kuri ieradās Latvijā, lai kļūtu par daļu no šī unikālā iestudējuma,” norāda Millers.

Iestudējumā piedalījās Dons, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Skanis, “Jumprava”, Atis Ieviņš, Ieva Kerēvica, Ievs un citi solisti, simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, ritma grupa Zigmara Liepiņa vadībā, “Skandinieki”,kā arī Nācijas kopkoris.

Rokoperas uzvedumu apmeklēja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, kā arī agrākie Valsts prezidenti Vaira Vīķe Freiberga un Valdis Zatlers.

Publikas atsauksmes par rokoperas jauniestudējumu dalījās: daļa to vērtējusi atzinīgi, citi norāda, ka režija bijusi vāja, un arī atsevišķi dziedājumi “oriģinālajam” Lāčplēša atveidotājam Igo 1988. gadā skanējuši pārliecinošāk nekā Donam.

Ikviens interesents iestudējumu varēs novērtēt TV ierakstā 18. novembrī TV3.

LA.lv