Latvijā
Politika

FOTO: Latvijai trīs jaunas vēstnieces9


No kreisās – Solvita Āboltiņa, Kristīne Našeniece, Alda Vanaga. Foto – LETA. Kolāža – LA.lv
No kreisās – Solvita Āboltiņa, Kristīne Našeniece, Alda Vanaga. Foto – LETA. Kolāža – LA.lv
No kreisās – Solvita Āboltiņa, Kristīne Našeniece, Alda Vanaga. Foto – LETA. Kolāža – LA.lv

Otrdien Rīgas pilī no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa akreditācijas vēstules saņēma trīs Latvijas vēstnieces – vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa, vēstniece Dānijā Alda Vanaga un vēstniece Somijā Kristīne Našeniece.

Vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa darbu Ārlietu ministrijā uzsāka 1993. gadā un sākotnējo pieredzi guva Konsulārajā departamentā kā vecākā referente, vēlāk – Konsulāri tiesisko jautājumu nodaļas vadītāja. No 1995. līdz 2002. gadam viņa bija Konsulārā departamenta direktore.

2002. gadā S. Āboltiņa kļuva par Saeimas deputāti un līdz 2017. gadam bijusi ievēlēta visos Saeimas sasaukumos. S. Āboltiņa bija 10. un 11. Saeimas priekšsēdētāja, kā arī vadījusi un strādājusi vairākās Saeimas komisijās. No 2004. gada decembra līdz 2006. gada aprīlim viņa pildīja tieslietu ministres pienākumus.

Kopš 2018. gada februāra S. Āboltiņa ir Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktore.

Vēstniece 1986. gadā ir absolvējusi Latvijas Valsts Universitātes Juridisko fakultāti un ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnēs. Viņa saņēmusi Zviedrijas, Somijas un Igaunijas apbalvojumus.

Vēstniece Somijā Kristīne Našeniece darbu Ārlietu ministrijā uzsāka 2000. gadā kā Valsts protokola jaunākā referente. Vēlāk viņa strādājusi ar Eiropas Savienības jautājumiem – gan ES politikas nodaļā, gan no 2004. līdz 2010. gadam Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Briselē 2. sekretāres un 1. sekretāres amatā. Kopš 2011. gada K. Našeniece ir Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības Koordinācijas un politiku departamenta direktore.

1999. gadā Latvijas Universitātē viņa ieguvusi humanitāro zinātņu bakalaura grādu filoloģijā.

Vēstniece Dānijā Alda Vanaga ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātņu specialitātē Latvijas Universitātē un pašlaik ir Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece – administratīvā direktore.

Darbu ārlietu dienestā A. Vanaga uzsāka 1992. gadā Konsulārajā departamentā – bijusi galvenā speciāliste, Konsulāri tiesiskās nodaļas vadītāja, vēlāk arī Konsulārā departamenta direktore. ES koordinācijas departamentā A. Vanaga vadīja Pastāvīgo pārstāvju komitejas II daļas sagatavošanas nodaļu (COREPER II), bet no 2004. līdz 2006. gadam – ES koordinācijas departamentu. Pēcāk viņa bija valsts sekretāra vietniece juridiskajos un konsulārajos jautājumos, savukārt līdz 2011. gadam pildīja Juridiskās un konsulārās direkcijas vadītājas pienākums. Laikā no 2015. līdz 2016. gadam A. Vanaga bija speciālo uzdevumu vēstniece Ārlietu ministrijā.     

A. Vanaga strādājusi Latvijas vēstniecībā Vācijā. No 2011. līdz 2015. gadam viņa bija Latvijas vēstniece Portugāles Republikā un ir nerezidējošā vēstniece Brazīlijas Federatīvajā Republikā.

LA.lv