×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Foto: Latvijas upes kļuvušas par miljons foreļu bagātākas (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar pēdējo strauta foreļu ielaišanu Ogres upē trešdien noslēdzās četrus gadus ilgušais projekts “Miljons foreļu atgriešanās”, kura laikā Latvijas upes papildinātas ar miljons strauta foreļu mazuļiem, informē projekta īstenotāji.

Lai atjaunotu panīkušo strauta foreļu populāciju, kas padomju laikos tika praktiski iznīcināta, jau ceturto gadu pēc kārtas vasara sākas ar 250 000 strauta foreļu mazuļu ielaišanu septiņu upju baseinos.

Pēdējie 50 000 foreļu mazuļi trešdien ielaisti turpat, kur projekts “Miljons foreļu atgriešanās” uzsāka četru gadu startu – Ogres upē, Lielvārdes novadā. Savukārt pārējie 200 000 foreļu mazuļi šogad jau ir ielaisti Pededzes, Juglas, Lielupes, Ventas, Engures un Gaujas upju baseinos.

Projektu 2011.gadā iniciēja “Skonto Būve”, finansējot miljons strauta mazuļu izaudzēšanu četrās Latvijas zivju audzētavās. Savukārt par strauta mazuļu ielaišanu upēs rūpējās biedrība “Mēs Zivīm”. Strauta foreļu mazuļus izaudzēja  trīs Latvijas zivju audzētavas – “BIOR” zivju audzētava “Tome”, SIA “Faps” un ZS “Sillakas”.

Strauta foreļu mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas, vadoties pēc zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem. No Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta “BIOR” 2011.gadā saņemta atļauja ielaist strauta foreļu mazuļus septiņu Latvijas upju baseinos un 37 izlaišanas vietās. Foreļu ielaišanas vietas četru gadu laikā nemainījās, lai, ņemot vērā strauta foreļu dzīves ciklu, pēc projekta īstenošanas tās noteiktajās upēs spētu vairoties jau dabīgā ceļā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Olte foreles izlaiž Ogrē pie savām lauku mājām, lai labāk varētu tās izpētīt

  2. Cerams, visādiem gudriniekiem pietiks prāta neapsist ar elektrību un nesalikt tīklus! Tad nebūs jāplikšķina acis, ka upes tukšas, jo paši visu savā alkatībā izķeselē.

  3. Nez kur tad winjas wisas peectam palliek??jo upes taapat tukshas!!!!!!

    • daudzas no šīm zivtiņām nomirst “bioloģiski attīrīto” (jeb pareizāk sakot, neattīrīto notekūdeņu) iepludināšanas dēļ. Pati savām acīm redzu, ka mans kaimiņš pastāvīgi un hroniski iepludina savas lielās privātmājas notekūdeņus pa taisno Ogres upes pietekā. Domāju, ka ne viņš viens tā dara. Vietējā ferma arī lietus laikā palaiž vircu laukā, tā iztek tajā pat upītē, kas kādreiz bija iecienīta foreļu nārstošanas vieta…
      Būtu pilnīgs naivums gaidīt, ka šajā netīrajā ūdenī foreles dzīvos….

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.8
Daugavpils +22.8
Saldus +22.7
Liepāja +23.4
Jelgava +23.2
Ventspils +16.1
Limbaži +20
Madona +21.6
Rēzekne +20.2
Draugiem Facebook Twitter Google+