×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

FOTO: Rīgas pils priekšpils daļā sākta apdares un restaurācijas darbu fāze (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pils priekšpils daļā sākta apdares un restaurācijas darbu fāze, lai šā gada novembrī tajā varētu uzsākt darbu Valsts prezidenta kanceleja, pauda Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols.

Rīgas pils priekšpilī šobrīd noslēgumam tuvojas Baltās zāles ģipša veidojumu atjaunošanas, kā arī griestu un sānu dekoratīvās apdares darbi. Savukārt mēneša laikā tiks pabeigta Sūtņu zāles restaurācija un Ģerboņu zāles apdares darbi. Līdz rudenim turpināsies Svētku zāles restaurācija.

Šā gada pavasarī arī ir atsākti labiekārtošanas darbi priekšpils dārzā un pils pagalmā, kas noslēgsies jūlijā. “Ir jau pabeigts viens diezgan liels, nozīmīgs būvapjoms. Tie ir 70% no padarītā – kapitālie, lielie darbi, inženierkomunikācijas. Tagad mēs esam iegājuši apdares un restaurācijas darbu fāzē,” otrdien žurnālistiem Rīgas pilī sacīja Tols.

Pilnsabiedrības “SBRE” atbildīgais būvdarbu vadītājs Edgars Savickis atklāja, ka jau ar nākamo nedēļu plānots ķerties klāt priekšpils fasādes apdares darbiem, lai jūlijā pabeigtu parādes pagalma fasādes, bet pēc tam – priekšējās fasādes. To apdares darbiem jābūt pabeigtiem līdz šā gada septembrim. Savukārt ziemā priekšpils Trīszvaigžņu tornī tika konstatēta plaisa, kas visu ziemu monitorēta un izmaiņas netika konstatēts. Patlaban būvnieki plaisu aizdarinājuši un nostiprinājuši, norādīja Savickis.

Tāpat Rīgas priekšpilī ir veikta vēsturisko apgaismes lustru rekonstrukcija un vēsturiskā interjera mēbeļu restaurācija, bet Sūtņu zālē turpinās sienu un griestu dekoratīvā gleznojuma atjaunošanas darbi.

Priekšpils un Austrumu piebūves restaurācijas – rekonstrukcijas darbus paredzēts izpildīt un objektu nodot ekspluatācijā līdz 1. novembrim. Pēc tam tiks sākta Rīgas pils rekonstrukcijas II kārta, kuras ietvaros tiks atjaunota pils kastela, kurā 2018. gadā varēs atgriezties Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas pils priekšpilī pašlaik darbi ir izpildīti 70% apmērā. Kopumā Rīgas pils priekšpilī un Austrumu piebūves restaurācijā vidēji tiek nodarbināti 250 strādnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vienkārši- sākti apdares darbi. Var iztikt bez”FĀZES”.

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

      Bez fāzes var, bet tad nebūs smalki! Vistrakāk latviešu valodu kropļo sporta pārraidēs, pat Jākobsons vecumā ir aizmirsis, ka volejbolā servē, basketbolā piespēlē, futbolā pārkāpj noteikumus un par dažiem pārkāpumiem sit ”pendeli”. Mūsu šodienas jaunuļi izdara servēšanu, izdara piespēli, veic pārkāpumu un izdara/veic soda vai pēcspēles(?!) sitienu. Varu teikt viennozīmīgi, ka neviens pirmais vai otrais vecāks nekad neliks bērnam izdarīt pirms spēles ēšanu, jo tad būs grūti veikt spēlēšanu. Lūk, kur tas sāls un valodas skaistums!

Draugiem Facebook Twitter Google+