Latvijā
Politika

FOTO: Tabūns runā atkal un atver savu grāmatu2

Foto – Valdis Semjonovs

Piektdien Eiropas mājā Pēteris Tabūns atvēra grāmatu “Latvijas dzīvības stratēģija”. Cilvēki atceras Tabūnu, kaismīgu radiožurnālistu un piecu Saeimu LNNK frakcijas deputātu, kurš saskanīgā nacionālistu pārī ar Juri Dobeli kāpa uz tribīnes vienmēr, kad vajadzēja atklāti un tiešos vārdos aizstāvēt nacionālās intereses un latvisku Latviju.

Vecais cīņubiedrs atkal bija līdzās, tāpat kā sarīkojumā klātesošie Aleksandrs Kiršteins, Rišards Labanovskis, Antainna Buša, Daumants Znatnajs – radiokolēģi, bijušie LNNK biedri, radi un draugi.

Pabiezā grāmata ir laikmeta liecība, kā Tabūns norādīja – nav daiļliteratūra, un daudzām politiskām personām to nebūs diez cik patīkami lasīt. Taču derīgi, jo, kā autors uzsvēra, viņš atspoguļojis sabiedrības viedokli, “Latvijas dzīvības stratēģiju” uzrakstījusi pati tauta.

Bijušais radiorunātājs un deputāts joprojām ir teicamā formā, aizrautīgi iedegas par latviešu lietu un lāgā necieš mērenību politikā. Ekspolitiķim nepatīk, ka tautas gars šodien ir diezgan nospiests, un reti kurais vīrs Saeimā vai valdībā ir drosmīgs strādāt virzienā, lai paceltu latviešu pašapziņu.

“Latvijas dzīvības stratēģija” būs noderīga lasāmviela interesentiem par jauno laiku vēsturi un arī plašākam lasītāju lokam.

LA.lv