×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. februāris, 2013
Drukāt

Francisko izaicinājumu atrod brīvprātīgā darbā

20120829-110634-23

“Jau kādu laiku gribēju aizbraukt no savas dzimtenes, jo neredzēju tur nākotnes perspektīvu, darot tikai īslaicīgus gadījuma darbus.

 

Meklējot jaunus izaicinājumus, ieskatījos Eiropas Savienības programmas Jaunatne darbībā mājaslapā, kur var pieteikties brīvprātīgo darbam. Tā atradu projektu, kas noris Latvijā,” stāsta 25 gadus vecais Francisko Pando Junko, kurš studējis psiholoģiju. Viņš pirms gada ieradās mūsu valstī no Spānijas, lai piedalītos aktivitātēs kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons.

“Pats svarīgākais bija darbs video komandā, kur kopā ar citiem brīvprātīgajiem un apvienības dalībniekiem filmējām stāstus par cilvēkiem ar invaliditāti. Veidojām sižetus par garā stiprām personām, kas spējušas sarast ar savām nepilnībām un dzīvot normālu dzīvi. Tos var redzēt katru sestdienu raidījumā Trīs ceturtdaļas, ko translē Latvijas Televīzijas 1. programmā. Tā kā šovasar notika arī paralimpiskās spēles Londonā, izveidojām motivējošus stāstus par sacensību dalībniekiem no Latvijas.”

Francisko devās arī uz rehabilitācijas centru Vaivaros, lai palīdzētu bērniem. “Mēs kopīgi zīmējām, rakstījām un krāsojām. Arī dziedājām. Redzēt prieku un laimi smagi slimu bērnu acīs ir gandarījums,” atklāj spāņu puisis.

Viņš labi runā latviski, gada laikā sasniedzis valodas prasmju B līmeni – lasa un saprot perfekti, ir tikai neliela aizķere runāšanā. “Angliski runā simtiem miljonu cilvēku, kamēr latviski – tikai ap diviem miljoniem. Un tagad es esmu viens no viņiem – lūk, tā ir patiesa vērtība!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+