×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

G7 ārlietu ministri: sankcijas pret Krieviju atcels, kad tiks izpildīta Minskas vienošanās (3)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Attēlā Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers preses konferencē pēc G7 valstu ārlietu ministru tikšanās.

Sankcijas pret Krieviju tiks atceltas tikai tad, kad tā izpildīs Minskas vienošanās noteikumus, trešdien Vācijas pilsētā Lībekā paziņoja “lielā septiņnieka” jeb G7 valstu ārlietu ministri.

“Sankcijas nebeigsies pašas no sevis, to ilgums ir nepārprotami saistīts ar Krievijas pilnīgu Minskas vienošanās izpildi un Ukrainas suverenitātes ievērošanu,” ministri norādīja kopīgā paziņojumā.

“Mēs arī sagaidām, ka Krievija veiks efektīvus pasākumus pret pārrobežu atbalstu separātistu kaujiniekiem,” uzsvēra ministri.

“Mēs esam vienoti uzskatā, ka konfliktu Ukrainā var atrisināt tikai diplomātiskiem līdzekļiem un pilnībā ievērojot starptautiskās tiesības, īpaši, tiesiskās saistības respektēt Ukrainas suverenitāti, teritoriālo integritāti un neatkarību,” informēja ministri.

“Turpmāks un pārbaudāms progress ir nepieciešams, īpaši, attiecībā uz pamiera ievērošanu un smago ieroču atvilkšanu,” sacīja ministri.

Septiņu attīstītāko valstu grupas jeb “lielā septiņnieka” (G7) valstis ir ASV, Francija, Itālija, Japāna, Kanāda, Lielbritānija un Vācija. “Lielajā astoņniekā” (G8) ietilpa G7 valstis un Krievija, tomēr Krievija no šīs grupas tika izslēgta par savu dalību Ukrainas konfliktā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. sankcijas pret Krieviju noteikti jāpastiprina,tas nekas ka arī vini pastiprinās pret mums.Bet mums jau nospļauties,mēs tāpat esam bagāti.Galvenais lai Krima būtu Ukrainas sastāvā, tas mums ir svarīgākais….Un vēl jautājums, vai Minskas līgumu ievērošana atkarīga tikai no Maskavas?Otra puse var darīt ko grib?

  2. biedre Ločmele-Kuņova Atbildēt

    Nekādu sankciju atcelšanu! Sankcijas pret Pūķina nacistisko režīmu ir jāpastiprina. Cieti!

  3. Un kā ar Krimu? Ārlietu ministri aizmirsuši, ka krievu okupanti to ir anektējuši? Kamēr krievu okupanti neaizvāksies no Krimas – sankcijas pret Krieviju jāsaglabā!

Draugiem Facebook Twitter Google+