Foto AFP/Scanpix/LETA

Gada skandāls 2016 – elektrība uz papīra 2

Par aizvadītā gada lielāko skandālu uzskatāms vairāku koģenerācijas elektrostaciju mēģinājums krāpties ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas patērētājiem veido aptuveni trešdaļu no elektrības rēķina.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Šie uzņēmumi gan bija saņēmuši “Sadales tīkla” atļaujas un atzinumus, ka elektrības ražošanas fakts ir pārbaudīts un apstiprināts. Bet “Sadales tīkls” nebija pārbaudījis, kā un kādā apmērā elektrība saražota. Patiesībā elektrību ražotu tikai uz papīra, savukārt “Sadales tīkla” izsniegtās atļaujas dotu tiem tiesības saņemt valsts subsīdijas obligātā iepirkuma ietvaros.

Ja krāpšana izdotos, turpmāko 10 gadu laikā patērētājiem tā maksātu līdz 100 miljoniem eiro. Kad šis krāpšanas mēģinājums nāca gaismā, darbu uzņēmumā “Sadales tīkls” zaudēja vairākas amatpersonas, visbeidzot pēc ekonomikas ministra A. Ašeradena mājiena atkāpās uzņēmuma valdes priekšsēdētājs A. Pinkulis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekonomikas ministrija tagad sola pārbaudīt koģenerācijas elektrostaciju darbību un pastiprināt uzraudzību. Pārbaudot pirmās astoņas, atļaujas jau atņemtas SIA “E Strenči” Strenčos, SIA “Elektro Rīdzene” Cēsu novadā un SIA “Energo Fortis” Līvānos. Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par “Sadales tīkla” un SIA “Rīgas enerģija” iespējamo krāpšanos lielos apmēros ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.