×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Pirms pētīt “Lattelecom” un “LMT” apvienošanas variantus, gaidīs “Telia Sonera” piedāvājumu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība vakar nolēma pagaidām nepētīt SIA “Lattelecom” un SIA “Latvijas Mobilais telefons” (“LMT”) apvienošanas variantus, bet sagaidīt otra īpašnieka konkrētu piedāvājumu.

Valdība vakar slēgtajā daļā skatīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par “Lattelecom” un “LMT” kapitāldaļu pārvaldīšanu. Valdība neatbalstīja ministres Danas Reiznieces-Ozolas sagatavoto priekšlikumu par neatkarīga pētījuma veikšanu par abu uzņēmumu apvienošanas iespējamajiem variantiem – apvienošanai vienā uzņēmumā, par viena uzņēmuma atstāšanu vienam īpašniekiem, bet otra – otram, vai arī par infrastruktūras nodalīšanu. “Piedāvāju dažādu variantu analīzi no vairākiem aspektiem – kā apvienošanās ietekmētu konkurenci, kādi finansiālie ieguvumi, kā tiktu izmantota fiziskā infrastruktūra. Piedāvāju tālāko rīcību valdībai, lai tā gada beigās varētu pieņemt argumentētu lēmumu apvienot vai neapvienot šos telekomunikāciju uzņēmumus. Valdība to nepieņēma, bet uzdeva Ekonomikas ministrijai sazināties vēlreiz ar “Telia Sonera” un lūgt formalizēt piedāvājumu,” “LA” skaidro ministre.

“Tas ir tikai loģiski: ja kāds kaut ko vēlas iegādāties, viņš izsaka piedāvājumu. Bet tāda šobrīd nav,” pamato satiksmes ministrs Anrijs Matīss. “Vai mēs varam vērtēt apvienošanās variantus, ja nezinām, kāds ir “Telia Sonera” piedāvātais?” viņš retoriski pārjautāja.

Iepriekšējā “Telia Sonera” tikšanās reizē ar valdības izveidoto darba grupu tika norunāts, ka līdz 1. septembrim “Telia Sonera” iesniegs savu redzējumu par apvienošanos. Tas joprojām nav iesniegts, apliecināja ekonomikas ministre. “Telia Sonera” turpina sazināties ar valdību ar preses starpniecību. Zviedru telekomunikāciju uzņēmuma mērķis ir iegūt kontrolpaketi “Lattelecom” un “Latvijas Mobilā telefona” apvienotajā uzņēmumā, to “LA” vairākkārt ir apliecinājis un arī vakar aģentūrai LETA atkārtoja “Telia Sonera” stratēģijas un biznesa attīstības vadītājs Kenets Rodne. “Mūsu mērķis, dabiski, ir sasniegt vairākumu un vadības kontroli, kas pašlaik ir sadrumstalota,” viņš teica. Taču tādā gadījumā mērķis ir privatizēt, nevis apvienot. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola vakar pēc valdības sēdes “LA” apstiprināja savu nemainīgo pozīciju: “Mums ir svarīgi saglabāt kontrolpaketi, un pie šīs pozīcijas paliksim. Mēs no savas puses sarunās vēlamies saprast, vai, apvienojoties diviem lieliem spēlētājiem, netiks mazināta konkurence un vai necietīs klients.”

 

UZZIŅA

 “Lattelecom” pieder valstij Privatizācijas aģentūras personā (51%) un Dānijā reģistrētajam “Telia 
Sonera” meitasuzņēmumam “Tilts Communications” (49%).

 2014. gadā uzņēmums apgrozīja 165 miljonus eiro, bet nopelnīja 30,3 miljonus eiro.

 LMT 49% uzņēmuma daļu pieder “Telia Sonera”, 23% – “Lattelecom”, 23% – valstij piederošajam “Latvijas Valsts radio un televīzijas centram” (LVRTC), 5% – Latvijas valstij.

 Uzņēmums pērn apgrozījis 144 miljonus eiro, bet nopelnījis 19,5 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kamēr tur būs Kreilis, būs bardaks , kāds bija Cēsīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+