×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2016
Drukāt

Gaisa kvalitāte Rīgā darba nedēļā bijusi laba, sestdien – vidēja

Foto-LETAFoto-LETA

Putekļu daudzums Rīgā šonedēļ nav pārsniedzis normu, sliktāka gaisa kvalitāte novērota sestdien, 16.janvārī, liecina dati no Valsts vides dienesta novērojumu stacijas Rūpniecības ielā 23.

Sīko cieto daļiņu jeb mikroskopisko putekļu PM2.5 diennakts vidējā koncentrācija no pirmdienas līdz piektdienai bija 5-15 mikrogramu kubikmetrā, bet sestdien šis rādītājs pieauga līdz 29 mikrogramiem kubikmetrā.

Putekļu PM10 daudzums gaisā bijis aptuveni tāds pats.

No šiem datiem aprēķinot gaisa kvalitātes indeksu, var secināt, ka gaisa kvalitāte Rīgā, vismaz Rūpniecības ielas apkaimē, bijusi laba, bet sestdien tā pasliktinājusies līdz vidējai.

Gaisa kvalitātes indekss sestdien sasniedza 87, rēķinot pēc PM2.5 piesārņojuma, jeb otro pakāpi skalā no viens līdz seši. Vidēja gaisa kvalitāte nozīmē, ka nelielai iedzīvotāju daļai, kuri ir jutīgi pret piesārņojumu, jābūt piesardzīgiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati rāda, ka sestdien Rīgā, īpaši Maskavas ielā, novērota arī nedēļas augstākā slāpekļa dioksīda koncentrācija.

Gaisa kvalitātes pasliktināšanās sestdien saistīta ar laikapstākļiem – salu un lēnu vēju.

Jau ziņots, ka 7.janvārī galvaspilsētu skāra smacenis jeb smogs, bet neviena institūcija nevarēja pateikt, cik liela ir putekļu koncentrācija gaisā.

Eiropas Komisija jau daudzus gadus ir aizrādījusi par slikto gaisa kvalitāti Rīgā. Pētījumi apstiprina putekļu negatīvo ietekmi uz veselību – gaisā esošās cietās daļiņas palielina saslimstību ar plaušu vēzi, astmu, sirds un asinsvadu slimībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+