×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

Gaišam prātam, mundrai gaitai, tīrai mājai

Psiholoģe Sarmīte Krišmane ir pārliecināta, ka arī kustīguma un fizisko aktivitāšu pilnajā vasarā nedrīkst pamest novārtā darbu ar savu garīgo ES. Jo sakārtotākas domas – mūsu enerģētiskā esība –, jo stiprāka veselība.

 

Kurš gan nezina, cik daudz spēka paņem kaušanās ar kādu uzmācīgu, nomācošu domu, dažreiz īstiem to spietiem. Ja šādi uzlidojumi turpinās, agrāk vai vēlāk rodas izklupieni veselībā.

 

Domu riteņa apstādināšana. Dara tā

Vispirms sev atzīst, ka uzmācīgo domu sižeti labsajūtai traucē. Tad sāk lietišķu dialogu ar sevi, pajautājot: ko es iegūstu, tiem ļaujoties? Vai pavirzu kādu situāciju tuvāk risinājumam? Parasti atbilde ir nē. Atgādinot sev – par ko domāsim, to dabūsim, vajadzētu apsvērt, kā domu spēku izmantot lietderīgāk. Jau šajā apspriešanās laikā neregulējamo domu mudžeklis parasti pārkārtojas citā virzienā, ļaujot pieslēgties patīkamāku tēmu lokam.

**

Dažkārt sāk nevajadzīgi tramdīt pašvērtības trūkums, pārņem bažas, ka izvēlētais ceļš ir nenozīmīgs vai aplami ievirzīts.

Dzīvesspara meditācija – vienmēr dzīvē. Dara tā 
20120608-124847-53

* Ērti apsēžas, turot rokā kāda auga lapu ar labi iezīmētu dzīslojumu. Ļaujas pārdomām par dzīvi, kas salīdzināma ar lapas veidojumu: atrodies uz kura stiegrojuma atzara gribi, tik un tā esi dzīvē. Vienā stūrī ir tārpiņa izgrauzts caurums, kas pārtrauc diezgan spēcīgu dzīslu? Bet gabaliņu pirms bojājuma taču redzama pavisam maza dzīsliņa, pa kuru droši pāriet pie tās, kas dzīvības spēka pilna! Ja pat nieka lapā ir tik daudz izdzīvošanas gudrības, kāpēc lai tās nebūtu manī?

* Ja tomēr ir smagi un uzmākusies vientulības vai pamestības izjūta, vajag atcerēties kaut vienu mīļu cilvēku un intensīvi par to domāt. Pamazām pārņems prieks par atskārsmi, ka to, kurus mīlam, ir daudz vairāk – gan tuvinieki un radi, gan draugi un dzīves skolotāji. Nemulstot par uzbangojušo maigumu, ļaujas šim sirsnības uzplūdam, ietinas tajā kā segā.

**

Daudzi pazīst gan pārslodzes izraisītu nogurumu, gan optimisma zudumu, kas dažkārt sāk izpausties veselības traucējumos.

 

 

Garastāvokļa uzlabošanai, priecīgākam prātam, lielākai stabilitātei kā domās, tā darbos. Dara tā

20120608-125224-59* Jūlijā, kad visas mētras ir smaržīgākas, jo visstiprākās, vērts kādu auga zariņu ielikt kabatā vai somā un visu dienu nēsāt līdzi. Tikko uzmācas pagurums vai nelāga oma, to pasmaržo. Tas palīdz atgūt spēkus.

* Der pavērot mākoņus, meklējot tajos zīmes vai tēlus savu pozitīvo programmu konkretizēšanai un apstiprinājumam. Nekur pasaulē nav tik skaistu mākoņu kā Latvijā! Tomēr tas ir kas vairāk nekā tikai apziņas atbrīvošana no liekā, piesaistot uzmanību kādam dabas objektam. Par mākoņiem mēs joprojām daudz ko nezinām. Jautājums, kā iespējams mākoņus radīt vai izklīdināt ar cilvēka domām, joprojām ir neatbildēts…

* Vēlmes pēc pārmaiņām – bet skaidri noformulējot, ko gribētu ieraudzīt un sajust, – vislabāk izteikt lietus un miglas laikā. Ūdens ir uzticamākais informācijas saglabātājs un nesējs, rupors, kurā mūsu dvēsele var paust Visumam vārdos nosaukto vajadzību. Vienmēr atradīsies, kurš to dzird, sadzird un gatavs sniegt palīdzību īstenošanā. Ko sēsi, to pļausi, ko domāsi, to dabūsi.

* Pirms likt mutē jebkuru vasaras ogu vai augli, domās izsaka pateicību Dabas mātei. Pateicības jūtas aktivē to čakru zem pēdām, kas nodrošina jau tautasdziesmā minētu sajūtu – lai pēdiņa viegla, viegla, Māras zemi staigājot.

Dažādos veidos aktivēta pateicības enerģija sniedz nepieciešamo drošību un stabilitāti gan attieksmē pret dzīvi, gan arī fiziskajā stājā, ļauj piesaistīt vēlamo savai un citu dzīvei. Ko runāsim, to dabūsim. Kā rīkosimies, tādas savas darbošanās sekas saņemsim. Taču piepildās vienīgi tās mūsu vēlmes, kas izgājušas cauri gaismas, mīlestības un pateicības sietam.

* Stabilitātes sajūtu, ko tveram kā sakņu spēku, var stiprināt arī ar Māras zīmi. Pirms uzvilkt apavus, domās uzzīmē zem pēdām trīsstūri ar spicīti uz leju.

* Mūsu labsajūta ļoti atkarīga no auras stāvokļa. Tās attīrīšanai der visi aromātiskie augi, arī apse, kārkls un alksnis. Visiedarbīgākie tie ir, lietoti pirtī, bet tikpat labi var pasmaržot kādu auga lapiņu vai ziediņu, iemalkot tā tēju, pastāvēt zem izraudzītā koka vai tam piekļauties.

* Vasarā vajadzētu smaržināties tikai ar aromātiskajām eļļām. Spirta klātbūtne jebkurā skaistumkopšanai paredzētā vai pārtikā lietojamā produktā piesaista zemās astrālās būtnes, kas pārtiek no mūsu enerģijas, radot īgnumu, nogurumu, dzīvesprieka kritumu.

* Rāmu un līdzsvarotu pieeju dzīvei stiprina īstajā laikā nogatavojušos un ievāktu augļu un dārzeņu lietošana uzturā. Vislabāk, ja ēdiens mājās gatavots. Viss, kas noplūkts pirms laika un ilgstoši uzglabāts, stiprina nervozitāti un rada sajūtu, ka laika par maz, darbu par daudz. Tāpēc arī pilsētniekam ieteicams atrast zemnieku, no kura pirkt kvalitatīvu, Latvijā audzētu pārtiku.

**

Jūlijā, kad zeme zaļā spēka pilnbriedā, jāsteidz sagatavot visu, kas veselības stiprināšanai nepieciešams ziemā. Dara tā

* Lai pirtsslotām uz lāvas nesāktos lapkritis, tās vislabāk gatavot trīs dienas pirms Pilnmēness. Šovasar piemērotākās dienas ir 1. un 2. jūlijs, 30. un 31. jūlijs un 1. augusts.

* Pie reizes savāc augus, kas der mitekļa enerģētiskajai tīrīšanai – salviju, biškrēsliņu, vībotni, vērmeli, kumelīti, kalmes sakni un lakstus, visas iespējamās mētras.

**

Mieram un domu līdzsvaram – nesteidzīgs rīts, rimta diena, svētīgs vakars.

 

Rīta meditācija – ietīties baltā gaismā. Dara tā
IMG_0849a

Ja nav iespējas pēc pamošanās izstaigāties pa rasotu zāli vai ļauties citai pašsakārtošanās metodei, ir ļoti vienkāršs un ātri īstenojams veids, kas palīdz turēt sevi gaismā un mīlestībā – pēc pamošanās sev veltītā piecminūtē noskaitīt:

Es stāvēju agru rītu Saulītē vērdamās. Tad saulīte man iedeva Vieglu dienas gājumiņu. Nāc saulīte mīļa balta, Aptec manu augumiņu.

Tā nav niekošanās, bet rīkošanās ar mantras spēku, kuras iedarbīgumu vērts pārbaudīt.

Vakara lūgšana – pateicības enerģijas izlīdzināšanai. Dara tā

Pirms aizmigšanas noteikti atrod brīdi, kad pārdomā dienu un pateicas Dievam vai Visumam par dotajām iespējām. To var darīt saviem vārdiem vai arī izmantojot kādu lūgšanu, kas jau uzrakstīta uz lapiņas. Viens no variantiem:

Es pateicos tev, Dievs, par piepildīto dienu un tajā satiktajiem cilvēkiem. Pateicos par darbiem, kurus man bija iespēja veikt. Pateicos par skolu dvēselei, kuru guvu. Lūdzu tavu vadību arī turpmākajās dienās, lai citiem no manis tiek vairāk mīlestības un gaismas. Es mīlu šo pasauli un ļauju pasaulei mīlēt sevi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+