Mobilā versija
+4.3°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Galerijā “Bastejs” – Helēnas Heinrihsones “Illumination” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 10. jūnija līdz 10. jūlijam galerijā “Bastejs” būs skatāma Helēnas Heinrihsones izstāde “Illumination”, LA.lv uzzināja galerijā.

Ja galvaskausi piedalītos ballēs, iespējams, tos varētu ieraudzīt salūta laikā. Galvaskausi un salūts arī ir Helēnas Heinrihsones galvenais motīvs šajā darbu sērijā. Salūts ir tas, kas rada kādu gaismu ar pārtraukumiem, kuros pēkšņi no gaismas var izlīst visādi notikumi. Galvaskausi ir uzposušies – ārkārtīgi vizuāli bagātināti, papildināti ar dārgakmeņiem un dažādu materiālu mežģīnēm. Tie, kas tumsā un visādās pazemēs, ir gatavi svētkiem, kas arī ir galvenā ideja.

“Iespējams, Helēnas darbus katru atsevišķi var skatīt kā mazu uguņošanu. Tās ir daudz interesantākas par liela mēroga, jo mazās uguņošanas ir tīrākas, smalkākas, tomēr ar savu zināmu viltību. Un ir interesanti iedomāties, ka, stāvot pie mākslinieces darba, atrodies īsu mirkli pēc uzliesmojuma, kad acis tik tikko pieradušas pie ekspresīvi piesātinātās krāsainības, ieraugot to, kas tumsā bija apslēpts,” pauda galerijas pārstāve Zane Kazbuķe.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ABSOLUT IZCILA

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+