Sports
Ziemas sports

Gasūna ieņem 47.vietu pēc milzu slaloma pirmā brauciena0

AFP/Scanpix

Latvijas kalnu slēpotāja Lelde Gasūna ceturtdien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pēc pirmā brauciena ieņem 47.vietu milzu slalomā.

Gasūna trasē devās ar 50.numuru, kad visas favorītes jau bija nobraukušas, tobrīd trases augšdaļā esot viena no lēnākajām, tomēr ņemot vērā, ka teju desmit sportistes pirms viņas līdz finišam netika, bet vēlāk startēja arī zemāka līmeņa dalībnieces, latviete pēc pirmā brauciena ieņēma 47.vietu

Tikmēr līdere sacensību pusceļā ir itāliete Manuela Melga, kura distanci veica minūtē un 10,62 sekundes, par 0,20 sekundēm pārspējot sezonas līderi un šo sacensību favorīti Mikaēlu Šifrinu no ASV.
Savukārt trešo vietu ieņem vēl viena Itālijas pārstāve Federika Brinjone, kura līderei zaudē 0,29 sekundes.

Gasūna pēc pirmā brauciena, kurā finišu sasniedza 68 no 79 startējušajām dalībniecēm, līderei Melgai zaudē 8,03 sekundes.

Neveiksme piemeklēja pazīstamo Šveices kalnu slēpotāju Laru Gutu, kura kļūdījās trases otrajā sektorā, finišu nesasniedzot.

Otrais brauciens sāksies plkst.6.45 pēc Latvijas laika.

Atšķirībā no iepriekšējām dienām ceturtdien Phjončhanā valda kalnu slēpošanas sacensībām atbilstoši apstākļi, jo spēcīgais vējš, kas pamatīgi iespaidojis sacensību kalendāru, beidzot ir rimies.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka milzu slaloma sacensības dāmām sākotnēji bija paredzētas pirmdien, bet stiprā vēja dēļ tās tika pārceltas uz ceturtdien. Savukārt trešdien dāmām bija paredzēts spēkoties slalomā, taču arī šī disciplīna tika pārcelta un tagad ir plānota piektdien.

Sacensības Olimpiādē Gasūnai ir pirmais starts šogad, jo 2017.gada beigās viņa saslima un gadu miju sagaidīja slimnīcā. Šosezon reizi viņa guva 27.vietu Eiropas kausa sacensībās slalomā, tomēr kopumā pie augstiem rezultātiem nav tikusi.

LA.lv