×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūnijs, 2016
Drukāt

Ģenerālprokuratūra sākusi vērtēt iesniegumu par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu “noslepkavot” Latvijas iedzīvotājus (22)

Foto- LETAFoto- LETA

Izkārtne pie ēkas, kurā atrodas Generālprokuratūra.

Ģenerālprokuratūrā sākusi vērtēt deputāta Edvīna Šnores (VL-TB/LNNK) iesniegumu par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu “noslepkavot” tos 12 000 Latvijas iedzīvotājus, kuri parakstījuši iniciatīvu par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Iesniegums tiek izvērtēts, lai lemtu par tā tālāko virzību, aģentūrai LETA paskaidroja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Kā ziņots, deputāts vērsies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, lūdzot izvērtēt Latvijas Radio 4 izskanējušo aicinājumu “noslepkavot” tos 12 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri portālā “Manabalss.lv” parakstījuši iniciatīvu par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Tā kā iniciatīvu parakstījušo personu vārdi un uzvārdi ir publiski pieejami internetā, šāds publiski pausts aicinājums uzskatāms par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt miesas bojājumus, uzskata Šnore.

Politiķis vērsies arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) ar lūgumu izvērtēt raidījuma vadītājas Janas Jermakovas rīcību, ne tikai nenorobežojoties, bet pat paužot pozitīvu attieksmi pret ēterā izskanējušo viedokli par 12 000 cilvēku iznīcināšanu.

Iepriekš arī ziņots, ka iniciatīvas autori cita starpā vēlas atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu – Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. “Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes,” norāda priekšlikuma iniciatori.

Viņi aicina Saeimu veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju “PSRS armijas memoriāla demontāžai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. nu labi, drukas kļūdas var būt katram. Bet vai tevi nav mācījuši kad un kur jāliek garumzīmes?

 2. Par šādiem publiskiem izteikumiem, protams, ir jāsoda, un bargi. Taču man gribētos zināt, ar kuru galu (sorry) domā tie, kuri iniciēja to parakstu vākšanu! Vai viņi vispār ir spējīgi sakarīgi un reāli domāt un novērtēt? Man arī nepatīk tas Pārdaugavas monstrs, taču, ja to nenojauca 90 – to gadu sākumā, kad to varēja izdarīt, tad tagad tas ir praktiski neiespējami. Vai šie parakstītāji neko nav dzirdējuši par notikumiem Tallinā, kad no pilsētas centra pārcēla apbedījuma vietu un t.s. “Aļošas” skulptūru? Bet Latvijā un Rīgā krievu (diemžēl) ir daudz vairāk nekā Tallinā. Ja sāksies grautiņi, nekārtības, slepkavības un t.t. šie parakstu vākšanas iniciatori visdrīzāk sēdēs klusi kā pelītes. Kā savulaik t.s. “tautas tribūni” – populārie Latvijas Radio žurnālisti augusta puča laikā, kad no pagrīdes radio vēstīja tolaik mazpazīstamais Dzintris Kolāts, kurš nenobijās. Vārdu sakot – putru ievārīs vieni, bet to izstrebt, kā parasti, nāksies citiem!

  • Notikumi Tallinā ir labs piemērs, ka labāk novēloti, nekā nekad. Tas ir ļoti stulbs zaķapastalu apgalvojums, ka, “ja to neizdarīja 90-to gadu sākumā”, tad – ko nu vairs… Mēs esam vai neesam saimnieki savā zemē? Piemēram, Ukrainā 90-tajos gados nenovāca ļeņinekļus, bet dara to tagad. Un Polijā arī tieši tagad demontē pieminekļus no padomju karavīru kapiem. Protams, Krievijas propoganda “šausminās”, bet viss notiek tā, kā tam jānotiek. Okupācijas simboliem nav vietas brīvā un neatkarīgā valstī. Iztaisnojiet taču savas līkās muguras un atbrīvojieties no kalpu un vagaru zemošanās netikuma.

 3. latvietis no Tukuma itkā izteica draudus iespējamiem bēgļiem,tad sašņorēja ļoti,ļoti ātri.Kad karoga kātu salauza ari. Bet šajā gadijumā tāpēc ka krie… ,ATAISNOS.

 4. tās ir tikai sekas cēloņiem. Proti, Latvijas valsts – Latvijas Radio personā – ir atļāvusi nostiprināties uzskatam, ka Integrācijas prorgrammā LR 4 (N.B. apraides atļaujā ir irakstīts, ka LR4 ir integrācijas programma) krievu valodas lietošana 97% apjomā no raidlaika ir pašsaprotama. Ne NEPLP, ne Kultūras ministrijas integrācijas departaments neredz , vai arī izliekas ka nezina, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 2, panta 4. punkts pieprasa ” veicināt sabiedrības integrāciju uz latviešu valodas pamata; pildot Valsts valodas likuma prasības.” Vai raidījumu veidošana krievu valodā (97 % no diennakts raidlaika) veicina mazākumtautību piederību Latvijas valstij?

  • vai Tu man norādīsi kādā valodā man klausīties radio, skatīties TV, lasīt grāmatas. avīzes un, visbedzot, runāt?

 5. Es droši vien esmu naivs, bet man liekas, ka Ģenerālprokuratūra šo biedreni sauks pie atbildības. Ja vien nebūs problēmas ar identificēšanu……

 6. Latvieši ir apzinīgi.
  Paši sastāda sarakstus.
  Ar visiem parakstiem.

 7. žurnāliste nav Aidis Tomsons,kurš sāk ķerkt vai nospiest pogu,viņa tai brīdī varbūt apjuka,jo tādā situācijā nekad nebija nokļuvusi un kaut kas bija jāsaka

 8. Ģenerālprokurors līdz šim pieturējies pie tādas metodikas – ja sūdzas krievs, latvietis jāsauc pie kriminālatbildības par naida kurināšanu, ja vainīgs krievs, tad paudis viedokli, ja latvietis apsaukāts par fašistu un iekaustīts – sīks sadzīves konflikts.

  • TIEŠI TĀ !!!!!!!!

   • Nav grūti paredzēt, kāda būs Ģenerālprokuratūras atbilde… Nesen ģenerālprokurors Kalnmeijers teica, ka slotaskāta salocītājs bija pelnījis daudz bargāku sodu. Atgādināšu, ka neilgi pirms tā sauktā Krimas “referenduma”, eiroparlamentāriete Ždanoka ar prokremliskās Rīgas Domes svētību rīkoja demonstrāciju Krimas okupācijas atbalstam. Kāds garāmgājējs iejaucās un salocīja plastmasas slotaskātu ar tam piestiprināts lupatu, kas it kā esot simbolizējis “Krievijas karogu” (jāšaubās, vai Krievijas valsts simbolu lietošanas noteikumi pieļauj karoga kāta vietā lietot slotaskātu). Tiesas process šī incidenta sakarā ilga gandrīz divus gadus un prokurore vairākas reizes pārsūdzēja šo lietu, lai panāktu bargāku sodu.

 9. Labāk būtu valsts izlaupītājus ķēruši nevis neveiksmīgu izteicienu par noziegumu padarījuši.

 10. Rusiš kulturiš? A huļiš! Atbildēt

  Teiciens За базар надо отвечать ir viens jauks agresīvā tantuka un žurnālistes Janas Jermakovas tautiešu sakāmvārds, tomēr izskatās, ka abām augšminētajām tas nav iemācīts …

 11. Šaubos vai Vienotības gļēvlatvieši un ZZS, kuri darbojās vidējā ranga PSKP funkcionāru uzraudzībā uzdrošināsies aizskart Putina hibrīkara dižkareivjus.

 12. Arī es esmu tai sarakstā, MAN IR IZTEIKTI DRAUDI !!!! ja nebūs nekādas rīcības tad visi 12 000 rakstīs iesniegumu par draudiem dzīvībai.

 13. Tagad laiks salīdzināt , kā bija gadijumā ar Aivaru no Daugavpils. Toreiz ķērca visi, kam slinkums nebija, tagad bļauriem žaunas ciet! Nožēlojamie divkoši, neliešu banda!

 14. ka tad atkal Ģeneralprokuratura paziņos ka nesaskatija nekadus draudus izteikumos,

 15. tad atkal Ģeneralprokuratura paziņos ka nesaskatija nekadus draudus izteikumos,

Draugiem Facebook Twitter Google+