×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Gogoļa bordelis plosīsies Rīgā


Gogol_Bordello_3

27. maijā koncertzālē “Palladium” uzstāsies pasaulē slavenākā čigānu pankroka grupa “Gogol Bordello”. Mūziķi Latvijā ieradīsies sava jaunākā albuma “Pura Vida Conspiracy” popularizēšanas tūres ietvaros, un nekas neliecina, ka viņu uzstāšanās Rīgā nebūs tikpat skaļa, spilgta un jautra kā citviet pasaulē.

“Gogol Bordello” ir pazīstama čigānu pankroka mūzikas apvienība, kas darbību sāka 1999. gadā ASV. Leģenda vēsta, ka sākotnējā grupas nosaukuma versija bijusi “Hudzs un Bēla Bartoks”, proti, pirmais par godu grupas līdera uzvārdam, otrais – pieminot slaveno ungāru klasiskās mūzikas komponistu, taču ideja ātri vien tikusi atmesta, jo ticis nolemts, ka Rietumos, un jo īpaši ASV, nez vai kāds zināšot Bartoka vārdu. Tad nu Bartoku pārspēja daudz populārākais rakstnieks Nikolajs Gogolis, bet īstā panku manierē pievienotais “bordelis” nosaukumā esot uzradies vienkārši jautrības pēc.

Grupa tās 15 gadu pastāvēšanas vēsturē pamatīgi mainījusi plašo, pašlaik astoņu mūziķu dalībnieku sastāvu, taču jautrību tas it nemaz nav mazinājis. Grupa izpelnījusies uzmanību ar savām spilgtajām koncerttūrēm un atraktīvajiem skatuves šoviem. Tā regulāri piedalās dažādos festivālos, kā arī pastāvēšanas laikā laidusi klajā vairākus studijas albumus. “Gogol Bordello” ieguvusi plašu atzinību un nedalītu publikas mīlestību. Pašlaik “Gogol Bordello” ir kļuvusi par vienu no pieprasītākajām koncertgrupām pasaulē un sniedz līdz pat 200 koncertiem gadā. Grupas raibais kolektīvs kāpis uz skatuves kopā ar Madonnu un piedalījies neskaitāmos mūzikas festivālos, tostarp “Coachella”, “Lollapalooza”, “Roskilde”, “Rock am Ring”, “Reading” un “Leeds”.

Grupas neatkārtojamais mūzikas stils nozīmē to, ka čigānu mūzikas tradicionālie instrumenti akordeons un vijole tiek jaukti kopā ar pank-roka elementiem. Žurnāls “Billboard” apvienību nodēvējis par “karstāko blici, ko pasaulei devusi Ņujorka”, savukārt respektablais mūzikas izdevums “Rolling Stone” raksturo “Gogol Bordello” kā grupu, kas sniedz pasaulē nevaldāmāko dzīvo uzstāšanos. Rīgā koncerts bija iecerēts jau 25. martā, taču grupas dalībnieka Pedro Erazo gūtās traumas dēļ tas tika pārcelts.

Grupas sestais un jaunākais studijas albums pēc trīs gadu ierakstu pauzes ir “Pura Vida Conspiracy” (2013). Albums tika ierakstīts Teksasā, un tajā ietverts ducis spēcīgi elektrizējošu kompozīciju. Grupas līderis Jevgēņijs Hudzs, raksturojot jaunāko ierakstu, atzinis: “Cilvēkā ir milzum daudz potenciāla, ko ikdienā neizmantojam. Es došos nezināmajā un ar jaunā ieraksta starpniecību dabūšu to ārā!” Ievērojamais izdevums “Pitchfork” jauno “Gogol Bordello” albumu atzinis par grupas līdz šim asāko ierakstu.

Kā liecina informācija “Gogol Bordello” “Facebook” lapā, koncertējot Baltijas valstīs – Viļņā, Tallinā un Rīgā, grupu iesildīs “panku regeja ballīšu” karaļi (tā savu stilu dēvē viņi paši) jeb apvienība “Che Sudaka” no Barselonas.

Varbūt noder!!


Biļetes “Ticketpro” kasēs, 
www.ticketpro.lv.

Cena: EUR 35.57

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+