Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. septembris, 2013
Drukāt

“Google” iesniedz EK jaunus konkurences ierosinājumus

LETA/AFPLETA/AFP

ASV interneta kompānija “Google” ir iesniegusi Eiropas Komisijai (EK) jaunus ierosinājumus, kā tā plāno novērst Eiropas Savienības (ES) bažas par tās dominējošo pozīciju tiešsaistes meklēšanas un reklāmas tirgū, pirmdien paziņoja EK pārstāvis Džonatans Tods.

Jaunos ierosinājumus “Google” iesniedza divus mēnešus pēc tam, kad EK noraidīja kā nepietiekamus kompānijas sākotnējos ierosinājumus.

Tods žurnālistiem pirmdien sacīja, ka EK pašlaik veic jauno ierosinājumu rūpīgu analīzi.  “Ja jaunie ierosinājumi mūs apmierinās, tuvāko mēnešu laikā varētu nonākt pie risinājuma,” viņš piebilda.

EK aprīlī, kad sāka “tirgus pārbaudes” procedūru, paziņoja, ka ir četras galvenās problēmas, kas rada bažas, no kurām lielākā ir tā, ka “Google” meklētājā priekšroka tiek dota ar kompānijas specializētajiem pakalpojumiem, piemēram, pētījumiem par restorāniem un viesnīcām, saistītiem rezultātiem.

Kā risinājumu ASV bāzētā kompānija piedāvāja uz pieciem gadiem ieviest sistēmu, ka lietotājs skaidrā veidā tiek informēts par to, ka tiek novirzīts uz citu “Google” pakalpojumu.

ES 28 dalībvalstīs interneta meklējumu tirgū “Google” aizņem ap 90%, un citu kompānijas pakalpojumu, piemēram, ziņu servisa “Google News” un karšu servisa “Google Maps” rezultātu dominēšana dod ASV kompānijai priekšrocības pār konkurentiem.

2010.gada novembrī pēc vairāku kompāniju, tostarp informāciju tehnoloģiju milža “Microsoft”, sūdzībām EK sāka izmeklēšanu pret “Google”. Ja kompāniju atzīst par vainīgu ES prettestu noteikumu pārkāpumā, tai draud sods līdz 10% no tās gada apgrozījuma apmērā.

Prasības iesniedzēju grupa – “Microsoft”, “TripAdvisor” un citi “Google” konkurenti – lūdz iespēju iepazīties ar “Google” ierosinājumiem un sniegt savu vērtējumu.

“Google” atteicās atklāt jauno ierosinājumu saturu.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+