×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

Gundars Ceipe, “Dieva tautas dzimšana. Latvieši” (2)

Ceipe_8

Māksliniece Anna Ceipe. “LU Akadēmiskais apgāds”, 99 lpp.

Teologs un vēsturnieks G. Ceipe šajā grāmatā aicina lasītāju citām acīm ieskatīties latviešu tautas vēsturē, īpaši pievēršot uzmanību latviešu kā kultūras nācijas formēšanās procesiem. Par atskaites punktu ir izvēlēts laiks pēc Ziemeļu kara beigām – 18. gadsimta pirmā puse, kad Vidzemes latvieši iesaistījās Brāļu draudzē jeb hernhūtiešu atmodas kustībā un dibināja pirmās patstāvīgās latviešu organizācijas. Kā raksta autors: “Gandrīz 200 gadu garumā varēja norisināties svarīgie, svētīgie, kā arī dramatiskie latviešu nācijas dzimšanas procesi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. sociāli atstumtais Atbildēt

  un Gundara Ceipes k-ga ,,režisētais ,, ar Valmiermuižas kultūras biedrības ( vēderprieku ) palīdzību tēlniecības konkurss cincerdorfietei Elizabetei Magdalēnai fon Hallart Valmirmuižā , Valmierā ir rupjšs mākslas konkursa elementāro normu pārkāpums ! Un atliek tikai pabrīnīties kā LR Zinātņu akad. prezid. art.doct. prof. Ojārs Spārītis , ņemot pienākumu žūrijā un citi( vai akadēmiski izglītotie ? ) to ,, nemanīja ,, ?

 2. … Ari macitajiem ir jamacas vestures niances … Petera I un ta karavadona Seremetvjeva banditisms un kriminalais tautas balelinu slaktins un verdziba pardotas sieviesu un bernu dveseles sava nepie -redzeta baisuma del ilgi vel terorizeja Vidzemes paglabusos letinus un noveda daudzus pie vinu sen esosas augstakas moralitates degradacijas !!

  … Vai tiem, iznakot no purvainam sleptuvem un redzot izpostito zemi, bija citas iespejas izdzivot ka pienemt vienigo palidzibu no herhutiesu sludinatajiem … !

  … Tacu nosaukt so kristietibas evangelisma panemienu, visados veidos pievakt un iespaidot traumetus cilvekus, par latviesu kulturas nacijas ipasu formesanos sakumu ir parmerigs vestures realitates veidojums par labu tikai kadu interesem …

  … Kopejas, Dainas kodificeta latviesu tautas dzives zina, tas vertibas un tradicijas sen jau pastaveja viscaur senlatviesu apdzivotas teritorijas un valstis. Tur dzivoja pec saviem pienemtiem likumiem un to ievestas kartibas; tur dejoja, dziedaja un stradaja pec senseniem Dieva dotiem noradijumiem tukstosiem gadus iecen … !!!

  … Pietiek pateicigi pienemt ik katru mums uzspiestas ticibas izveidotos vestures traktejumus … sakot jau ar Ziemelkrustakara laikos rakstitam hronikam … un ari sodienas evangeliskas atdzimsanas gara parrakstitajam tautas genocida epizodem … !

  … Sis nacijas kulturas vienveidibas vesture norada uz to, ka vina ir viena no vecakajam Eirazija un sava DIEVA IZPRATNES UN VINA DOTAJA TIKUMIBA ta velreiz varetu pamacit visas jaunas … !

Draugiem Facebook Twitter Google+