×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Grib nobloķēt islāmistu fondus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas finanšu ministrs Džordžs Osborns paziņojis, ka "islāma valsts" izolēšanai no pieejas starptautiskajai finanšu sistēmai jābūt pamatelementam jebkurā visaptverošā stratēģijā džihādistu grupējuma sagraušanā.

ANO Drošības padomes 15 valstu finanšu ministri ir vienojušies par rezolūcijas projektu, kas  paredz bloķēt finansējumu islāmistu teroristu grupējumam, ko dēvē par “islāma valsti”.

Rezolūcijā, kas varētu tikt apstiprināta vakar ANO galvenajā mītnē Ņujorkā, pieprasīts visām ANO valstīm enerģiski un izlēmīgi rīkoties, lai apturētu naudas plūsmu islāmistu grupējumam, kā arī nepieļaut islāmistiem gūt ienākumus no naftas, senlietu un narkotiku kontrabandas. Kā vērtē finanšu eksperti, teroristu grupējuma ienākumi no dažādām noziedzīgām darbībām ir vismaz 80 miljoni dolāru mēnesī. Analītiķi atzīmē, ka rezolūcijas projektu izstrādāja ASV un Krievijas pārstāvji, pārvarot politiskās domstarpības un atsalumu abu valstu attiecībās pēc Krievijas veiktās Krimas apgabala aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos. Rezolūcijas projekts paredz stingru kontroli pār tās ievērošanu. Jebkura persona vai firma, kas atbalsta “islāma valsts” grupējumu vai tā atzarus, tiks pakļauta ANO sankcijām, tajā skaitā bankas kontu iesaldēšanu, ceļošanas aizliegumu un bruņojuma embargo. Rezolūcijas projektā visas valstis aicinātas aktīvāk iesniegt sarakstus ar to personu vārdiem, pret kuriem jāvērš sankcijas, kā arī dalīties informācijā par ekstrēmistu grupējumiem.

Ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc rezolūcijas pieņemšanas dalībvalstīm jāziņo par pasākumiem islāmistu grupējuma finanšu bloķēšanai, bet ANO ģenerālsekretāram Panam Kimunam 45 dienu laikā jāsagatavo stratēģiskais ziņojums par “islāma valsts” ienākumu avotiem. Līdzīgu rezolūciju ANO Drošības padome pieņēma šā gada februārī, bet avots diplomātu aprindās atzinis, ka vienošanās tika sabotēta, ziņo raidsabiedrība BBC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+