×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Grozījumi LNO likumā varētu stāties spēkā 1. martā

lnooo23

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien atbalstīja grozījumi virzīšanu apstiprināšanai Saeimā trešajā lasījumā. Izmaiņas Latvijas Nacionālās operas likumā paredz, ka Latvijas Nacionālās operas (LNO) kapitāldaļu turētāja būs Kultūras ministrija (KM) ministra personā.

Iecerēts, ka LNO valdes sastāvā būs trīs valdes locekļi. Valdes locekli atklātā konkursā amatā uz trim gadiem iecels un no amata atbrīvos kultūras ministrs. LNO valdes darbu vadīs valdes priekšsēdētājs, kuru no valdes locekļu vidus iecels kultūras ministrs.

LNO tiks noteiktas vairākas funkcijas, tostarp īstenot māksliniecisko un kultūrizglītojošo darbību, nodrošināt līdzsvarotu operas un baleta žanra attīstību, kā arī plānot perspektīvo un sezonas repertuāru. Tāpat iestādei būs jāplāno finanšu un saimnieciskā darbība atbilstoši budžetam.

Valdes priekšsēdētāja kompetencē būs īstenot māksliniecisko un kultūrizglītojošo darbību, nodrošināt līdzsvarotu operas un baleta žanra attīstību, kā arī plānot perspektīvo un sezonas repertuāru, informēja Kultūras ministrijā.

Attiecīgi pārējās LNO funkcijas ir uzticētas valdei kopumā, tostarp organizēt LNO darbībai nepieciešamo tehnisko un tehnoloģisko nodrošinājumu, kā arī apsaimniekot īpašumā, valdījumā un lietošanā esošo mantu, LNO administratīvās darbības organizēšana, tostarp cilvēkresursu un dokumentu pārvaldīšana, statistisko datu apkopošana un analīze, kā arī citu darbību veikšana atbilstoši LNO mērķiem.

Likumā būs noteikti arī vairāki kritēriji, kuriem būs jāatbilst valdes loceklim, kā arī būs minēta valdes locekļu kompetence. Par Nacionālās operas valdes locekli varēs būt persona, kura ieguvusi augstāko akadēmisko vai profesionālo izglītību (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību). Šim cilvēkam būs jābūt piecu gadu darba pieredzei vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā. Grozījumos būs noteikti arī citi nepieciešamie kritēriji.

Valdes locekļiem būs jānodrošina, lai Nacionālās operas finanšu līdzekļi, tostarp LNO piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, tiktu izlietoti, bet Nacionālās operas manta izmantota likumīgi, ekonomiski un mērķtiecīgi.

Paredzēts, ka institūcijas valde arī noteiks Nacionālās operas struktūru, amatu sarakstu un darbinieku atalgojumu, ievērojot likuma nosacījumus. Tā arī pieņems darbā un atlaidīs no darba Nacionālās operas darbiniekus, kā arī noteiks to kompetenci un atbildību.

Tāpat valdei būs jāizstrādā Nacionālās operas darbības un attīstības stratēģijas projekts pieciem gadiem, gadskārtējā darbības plāna projekts un ikgadējā budžeta projekts.

Deputāti iecerējuši arī likvidēt LNO Konsultatīvo padomi.

Pārejas noteikumos tiks paredzēts, ka KM ne vēlāk kā 2013. gada 1. jūlijā izsludinās atklātu konkursu uz Nacionālās operas valdes locekļu amatiem, un valde tiks iecelta līdz 31.decembrim.

Grozījumus sākotnēji rosināja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvji, taču pēc tam savus ierosinājumus iesniedza arī citas ieinteresētās puses, tostarp operas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+