×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Vai sagādāts viss nepieciešamais skolas gaitu sākšanai? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilze Černovska, divu bērnu mamma: “Jā, viss nepieciešamais skolai ir sagādāts. Lielākie izdevumi ir saistīti ar apavu un apģērba iegādi, jo, bērniem, pārejot no pirmsskolas uz pamatskolu, rakstāmlietas un citi piederumi nav tik daudz jāpērk, kā tas bija pirmajās klasītēs, toties lielāki izdevumi, manuprāt, ir par apaviem un apģērbu. No savas pieredzes varu teikt, ka ļoti grūti ir atrast kārtīgu skolas somu par saprātīgu cenu. It kā jau veikalos somu piedāvājums ir gana plašs, tomēr kvalitāte bieži vien nav tā labākā. Priecājos, ka vairs nav jāpērk mācību grāmatas un darba burtnīcas – skolas tās sagādā pašas.”

 

Asja Anfimova, divu bērnu mamma: “Viss ir jau sagādāts. Problēma bija nopirkt apģērbu, tāpēc to iegādājāmies ārvalstīs, izmantojot interneta veikalu piedāvājumu. Man ir divi bērni, kas apmeklēs izglītības iestādes Līvānu novadā. Vecākais mācīsies piecgadniekos, bet divgadnieks apmeklēs dārziņu.”

 

Meldra Gailāne, piecu bērnu mamma: “Pagaidām ir nopirktas tikai guašas un flomāsteri, bet par to īpaši nesatraucamies, jo Rēzeknē tirdzniecības vietās ir plašs mācību piederumu piedāvājums. Tikai jāpameklē, kur lielākas atlaides. Mācību grāmatas un speciālās darba burtnīcas gādā skola, un tas ir ļoti liels atspaids. Dienasgrāmatu izvēle, šķiet, šobrīd ir visgrūtākā, jo bērniem gribas cietos vākos, bet es skatos uz cenām. Man ir pieci bērni – četri turpinās mācības skolās, bet jaunākā meita apmeklēs dārziņu. Turklāt arī es pati šogad sākšu filoloģijas studijas augstskolā.”

 

Rūta Ķirse-Ķirša, trīs bērnu mamma: “Viens no maniem trim bērniem šogad uzsāk skolas gaitas, nākamajā mācību gadā pievienosies arī otrs skolnieks. Skolai nepieciešamās lietas iegādājos pēdējā nedēļā pirms skolas, kad veikali mēdz piedāvāt arī izdevīgas atlaides gan kancelejas precēm, gan bērnu apģērbam. Lieliski, ka mācību grāmatas un darba burtnīcas nav jāpērk – skola tās nodrošina. Grūtākais un dārgākais, kas saistās ar skolas sākšanu, ir mēbeļu iegāde, lai iekārtotu bērna mācībām atbilstošu vidi.”

 

Ingrīda Lūka, četru bērnu mamma: “Man ir četri bērni – divi jau pilngadīgi un aizgājuši paši savā dzīvē, bet divi vēl ir skolēni – viena meita mācīsies 9. klasē, bet jaunākā turpinās mācības sākumskolas 2. klasē. No mācību grāmatām mums nekas nav jāpērk – jāsagādā tikai nepieciešamās burtnīcas un klades. Pavasarī klases audzinātāja iedeva sarakstu ar vajadzīgajām lietām šim mācību gadam, vecākajai meitai noderēs tās pašas klades no pagājušā gada. Lielākās grūtības un izdevumus mums sagādā atbilstošas skolas somas iegāde, tāpat arī skolas apģērba un sporta tērpa sagādāšana.”

 

Linda Rozenbaha, trīs bērnu mamma: “Vienam no bērniem ir liels saraksts ar to, kas ir vajadzīgs, bet otram nav. Tāpēc viss vēl nav nopirkts. Es gaidu nākamo sarakstu, bet tā vēl nav. Sanāk tāda skriešana uz veikalu kādas divas reizes, kas rada zināmas neērtības. Somas gan ir sagādātas. Daļu skolas apģērba šogad nopirkām Vācijā. Tā kā skola ir ar mākslas novirzienu, reizēm nākas meklēt kādus īpašus piederumus, kas gan nav pieejami ikvienā veikalā.”

 

Dita Rituma, piecu bērnu mamma: “Skolas apģērbs ir sagādāts laikus, sporta inventārs tāpat. Divi skolnieki nopietni trenējas vieglatlētikā, un nepieciešamo inventāru parasti pērkam ārvalstu interneta veikalos – cenas ir krietni izdevīgākas nekā Latvijā, turklāt arī piedāvājums ir daudz plašāks, nemaz nerunājot par preču kvalitāti. Atceros vēl laikus, kad pašiem bija jāpērk mācību grāmatas, tagad šis jautājums beidzot tiešām šķiet atrisināts: mācību grāmatas sagādā skola. Jaunā mācību gada sākumu gaidām bez jebkādām raizēm – ir tikai un vienīgi patīkams satraukums.”

 

Uzziņa

Uzlabojies stāvoklis

Situācija ar mācību līdzekļu iegādi ir krietni uzlabojusies. Pirms šā mācību gada Tiesībsarga birojs nav saņēmis nevienu iedzīvotāju sūdzību par to, ka vecākiem skolas liktu iepirkt mācību grāmatas.

Tiesībsargs aicina: ja vecāki tomēr saskaras ar problēmu, ka jāpērk mācību līdzekļi, kas būtu jānodrošina skolai, par to jāziņo Tiesībsarga birojam, Bērnu tiesību aizsardzības centram, skolas vadībai un pašvaldībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lētus apģērbus var atrast lietoto preču veikalos – tā sauktajās humpalās. Bērni tāpat ātri izaug, nav jēgas vandīties pa visādiem cubusiem un kur tik vēl ne – nebūs jāizgāž tādas summas, kuras pēc gada atkal varēs izmest vai ziedot. Tikai tās humpalu bodes arī ir dažādas – ir tādas, kur tiešām pēdējās lupatas pārdod pa 8+€, un ir arī labas. Piemēram, kur apģērbu var nopirkt pa 10-12€ KILOGRAMĀ vai vienas preces cena ir 2.50 un lētāk.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+