Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
10. oktobris, 2016
Drukāt

Gruzijas vēlēšanās uzvar valdošā partija

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gruzijā sestdien notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi valdošā partija “Gruzijas sapnis – demokrātiska Gruzija”, vakar paziņoja Centrālā vēlēšanu komisija.

Pēc 70,5% biļetenu saskaitīšanas konstatēts, ka “Gruzijas sapnis – demokrātiska Gruzija” saņēmusi 49,7% balsu. Otrajā vietā ir bijušā prezidenta Mihaila Saakašvili atbalstītāju partija “Vienotā nacionālā kustība”, kas ieguvusi 26,6% balsu. Pārējās partijas saņēmušas mazāk nekā piecus procentus balsu.

“Gruzijas sapnis”, kuru pirms iepriekšējām vēlēšanām izveidoja miljardieris Bidzina Ivanišvili, spējis saglabāt popularitāti, neatsakoties no prorietumnieciskās orientācijas un cenšoties uzturēt pragmatiskas attiecības ar Krieviju. “Vienotā nacionālā kustība” iestājas par ciešākām attiecībām ar Eiropas Savienību, taču tā daudz kritiskāk izturas pret Maskavu, kas 2008. gadā, kad prezidenta krēslā bija Saakašvili, izvērsa pret Gruziju atklātu militāro agresiju.

Vairākas opozīcijas partijas ir paziņojušas, ka vēlēšanās notikusi plaša mēroga krāpšana. “Vienotā nacionālā kustība” apsūdzēja valdību centienos nozagt vēlēšanas, kā arī sarīkoja protestu pie Centrālās vēlēšanu komisijas. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) paziņoja, ka Gruzijas parlamenta vēlēšanās bijusi īsta konkurence un fundamentālās brīvības kopumā tikušas ievērotas. EDSO kopumā pozitīvi novērtēja vēlēšanas, tomēr atzīmēja apsūdzības par nelikumīgu kampaņu un vardarbīgiem incidentiem.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+