Gulbis no 0:4 iedzen stūrī Kveriju 0

Ernests Gulbis Delrejbīčas (ASV) ATP sērijas turnīra astotdaļfinālā trīs setos ar 6:4, 4:6, 7:6 (7-4) pārspēja ranga 23. numuru amerikāni Semu Kveriju. Piektdien ceturtdaļfinālā Gulbja pretinieks būs spānis Daniels Munjozs de la Nava (154.).

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā

Gulbja un Kverija spēle sākotnēji bija plānota jau trešdien un tā Latvijas pirmajai raketei varēja sanākt piektā cīņa piecās dienās. Par laimi, arī Floridā reizēm mēdz sabojāties laiks un tādēļ Gulbis dabūja sev tik vajadzīgo brīvdienu. Ar svaigiem spēkiem pret amerikāņu tenisa otro numuru jau bija cita varēšana un darīšana. Ne bez piedzīvojumiem, raketes laušanas un sulīgiem lamu vārdiem dažādās valodās, taču Kverijs tika salauzts. Arī mentāli, kas spēles izskaņā Gulbim ļāva mainīt jau faktiski zaudētas cīņas gaitu.

Pirmajā setā pirmos deviņus geimus uzvarēja servētāji. Šajos geimos bija aizķeršanās un breikbumbas, taču tās abiem spēlētājiem izdevās atspēlēt. Desmitajā geimā nervi nodrebēja Kverijam. Nonācis nepatīkamā situācijā, kad vajadzēja atspēlēt setbumbu, amerikānis rupji kļūdījās un izsita bumbu tālu autā. Gulbis pamatus uzvarai bija ielicis – 6:4.

Labi sāktajā otrajā setā Gulbis zaudēja trešo geimu pie savas serves – 1:2. Kā izrādījās vēlāk, atspēlēties vairs neizdevās. Kverijs labi servēja un pārliecinoši kontrolēja geimus pie savas serves, savukārt Gulbis divreiz teju teju izglābās no vēl viena breika. Setā 4:6.

Trešā seta sākums bija kā iepriekšejā turpinājums. Gulbja spēlē bija parādījušās kļūdas un nervozitāte, kamēr Kverijs šķita ciets kā akmens un mierīgi darīja savu darbu. Trešā seta pirmajā geimā Ernests pret zemi iznīcināja kārtējo raketi. Ar jauno uzreiz tika ieservētas divas netveramas serves, pēc brīža Gulbis valdījās, lai nesalauztu arī jauno darba rīku. Ātri vien rezultāts kļuva 0:4, Kverijs izskatījās pārliecinošs un šķita, ka spēles iznākums ir izšķirts. Nekā! Gulbis uzvarēja nākamos trīs geimus un Kverija spēlē pārādījās pirmās nedrošības pazīmes. Astotajā geimā Ernests par kārtējo lamāšanos (šoreiz Delrejbīčas publikai saprotamā angļu mēlē) tika sodīts ar zaudētu punktu un nācās zaudēt arī astoto geimu. Tomēr jau tobrīd varēja manīt, cik pārliecināts un sportiski nikns ir Gulbis, cik sabijies un apjucis Kverijs. Amerikānim, kura stiprākais ierocis ir serve, vajadzēja tikai izervēt uzvaru šajā spēlē. Nemācēja. Pirmkārt, pisholoģiski, spēles desmito geimu pabeidzot ar dubultkļūdu – 5:5. Cīņa sākās no jauna, tikai favorīts nu jau bija Gulbis. Līdz taibreikam Kverijs tika, taču zīmīgi, ka spēli amerikānis pabeidza ar divām dubultkļūdām un pavisam skābu ģīmi. Dažu minūšu laikā latvietis Gulbis viņu bija iedzinis stūrī un piesmējis.

“Pirms ierašanās šeit negulēju trīs dienas, tad bija jācīnās cauri kvalifikācijas kārtāmn. Ir tā, kā ir. Fiziski gan jūtos labi. Man pašlaik katrs punkts ir svarīgs. Vienkārši jāspēlē labāk, lai turpmāk būtu pamatturnīros,” sacīja Ernests Gulbis. Atpūtai laiks gan nebūs – jau piektdien ceturtdaļfinālā Ernesta pretinieks būs spānis Daniels Munjoss de la Nava. Salīdzinoši mazpazīstams 31 gadu vecs tenisists, kurš Delrejbīčas turnīru arī sāka ar kvalifikāciju. Ja Gulbis šajā turnīrā 2010. gadā izcīnījis vienu no saviem diviem tituliem, tad Munjozs de la Nava līdz ATP turnīra ceturtdaļfinālam aizkļuvis pirmo reizi. Kā ierasts spāniem, lielāko karjeras daļu spēlējis māla seguma laukumos, uz kuriem aizvadītas apmēram trīs ceturtdaļas visu spēļu. Tomēr pats atzīst, ka mīļākais segums ir cieti laukumi. Gulbis un Munjozs de la Nava līdz šim nav tikušies.