Gulbis Sanktpēterburgā zaudē pirmajā kārtā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien Krievijā notiekošā Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar 4-6, 6-4, 3-6 piekāpās kiprietim Markosam Bagdatim.
Līdz ar to Gulbis nespēja aizstāvēt pirms diviem gadiem izcīnīto Sanktpēterburgas turnīra čempiona troni.
Cīņa starp abiem tenisistiem iesākās līdzvērtīgi, pirmajos četros geimos katram uzvarot pie savas serves un rezultātam esot neizšķirtam 2-2. Tiesa, seta turpinājums Gulbim bija neveiksmīgs, jo viņš zaudēja trīs nākamos geimus – tai skaitā divus pie savas serves -, nonākot iedzinējos jau ar 2-5. Tomēr astotajā geimā latvietis pirmo reizi lauza Bagdaša servi un vēlāk jau pietuvojās līdz minimumam, bet pēc tam nespēja pilnībā lauzt spēles gaitu, ciešot neveiksmi pirmajā setā ar 4-6.
Otrais sets abu tenisistu izpildījumā aizritēja ļoti līdzvērtīgā cīņā, pirmajos deviņos geimos uzvarot katram pie savas serves, taču vadībā ar 5-4 bija Gulbis. Nākamajā geimā viņš tika pie pirmajām divām breikbumbām šajā setā, pēc Bagdata kļūdas izmantojot otro un uzvarot setā ar 6-4.
Izšķirošo setu Gulbis sāka neveiksmīgi, jau pirmajā geimā nenosargājot savu servi un vēlāk nonākot iedzinējos ar 0-2. Trešais geims bija ļoti ilgs un ar spraigu cīņu bagāts, bet latvietim tikai par mata tiesu izdevās uzvarēt pie savas serves, kiprietim kopumā pamanoties tikt pie četrām breikbumbām, kas gan palika neizmantotas. Tiesa, to vienu breikbumbu Gulbim atspēlēt neizdevās, turklāt devītajā geimā kiprietis vēlreiz lauza latvieša servi un panāca 6-3, nodrošinot uzvaru mačā.
Zīmīgi, ka pēdējā setā Gulbis uzvarēja tikai divās izspēlēs, kamēr servēja Bagdatis.
Latvijas labākais tenisists šo turnīru noslēdza bez iegūtiem ATP ranga punktiem.