Kultūra
Mūzika

Gunārs Kalniņš Ziemassvētkos atgriežas Latvijā 16

Foto: Will Hansen

Svinēt svētkus ģimenes lokā Latvijā, iepirkt labas grāmatas un uzstāties Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā – tāds ir dziedātāja un komponista Gunāra Kalniņa plāns 2017. gada nogalei. Bet ko mākslinieks grasās “celt galdā” Latvijas publikai?

Jau astoņus gadus dzīvojot Spānijā, Gunāram Kalniņam pietrūkst ģimenes, “Lāču” rupjmaizes, mežu, viņa mīļā “GG Choir” un sniega. Mūziķis priecājas, ka pēc koncertu sērijas Berlīnē un Barselonā šogad atkal varēs viesoties Latvijā, ar mammu cept piparkūkas un Ziemassvētkos būt kopā ar ģimeni un krustmeitiņām.

“Man ļoti patīk gādāt un dāvināt dāvanas. Tās meklējot un pērkot, es bieži vien noķeru Ziemassvētku sajūtu. Tajā kņadā kaut kas ir! Un es zinu, ko dāvināšu sev. Grāmatas!” saka Gunārs Kalniņš, kuras, tāpat kā ceļojumus, parasti izvēloties spontāni. “Pēdējā laikā man patīk biogrāfijas. Tagad lasu Gandija autobiogrāfiju,” par savu aizraušanos stāsta Gunārs Kalniņš un piebilst, ka viena no grāmatām, kas viņu uzrunāja kliedzoši un dziļi, bija Džodžo Moijas “Pirms atkal tiksimies”.

Svētki ģimenes lokā un grāmatu veikalu apmeklējums nav vienīgais iemesls kāpēc mākslinieks pošas uz Latviju. Ar patīkamu satraukumu Kalniņš gaida 25. un 26. decembri, kad pēc ilgāka laika atkal varēs uzrunāt Latvijas publiku. “Vienmēr piekrītu projektiem, kuros ir iesaistīts orķestris,” atzīst Gunārs Kalniņš un priecājas, ka Rīgas Ziemassvētku koncertos sastapsies ar dziedātājiem Andri Ērgli, ar kuru 2008. gadā kopā pat iestudējuši Pinokio lomu Latvijas Nacionālajā operā, un Elzu Rozentāli, ko iepazina tikai pērn koncertos “Nāc līdzās Ziemassvētkos”. Starp citu, kopā ar Elzu viņš dziedās Zigfrīda Muktupāvela dziesmu “Ziemassvētki”, gan arī pats sēdīsies pie klavierēm, lai izpildītu kādu Džona Lenona dziesmu.

Svētku koncertos Ķīpsalā uzstāsies arī slavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dziedātājs Jānis Strazdiņš, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”, vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”, instrumentālā grupa un kamerorķestris. Diriģenti – Aira Birziņa un Rūdolfs Bērtiņš.

Koncertu sākums: 25. decembrī plkst. 17, 26. decembrī – plkst. 14, biļešu cena no 12 līdz 30 eiro.

LA.lv