Sports
Hokejs

Hokejā briest Baltijas līga0


Baltijas valstu hokeja federāciju prezidenti – Rauno Parrass (no kreisās), Aigars Kalvītis un Daiņus Zubrus.
Baltijas valstu hokeja federāciju prezidenti – Rauno Parrass (no kreisās), Aigars Kalvītis un Daiņus Zubrus.
Foto: LHF

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas hokeja federācijas no nākamās sezonas plāno rīkot apvienotu astoņu klubu turnīru jeb Baltijas līgu, piektdien preses konferencē paziņoja trīs federāciju vadītāji.

Plānots, ka Baltijas līgas turnīrā piedalīsies četras Latvijas komandas, kā arī pa divām vienībām no Lietuvas un Igaunijas. Komandas būs sadalītas divās grupās, pēc divu apļu spēlēm labākajām četrām vienībām sacenšoties finālturnīrā.

“Mēs esam ieinteresēti sadarbībā ar kaimiņiem, lai attīstītu hokeju. Ir vajadzīgas vairāk sacensību starp reģionālajam komandām.

Mums jau ir labs sadarbības projekts – Baltijas kausa izcīņa, kurā šogad palielinājies dalībvalstu skaits. Tomēr hokeja pamati ir klubi, tāpēc svarīgi ir attīstīt klubus. Kopš pirmās dienas, kopš kļuvu par LHF vadītāju, esam runājuši ar kaimiņiem, lai soli pa solim organizētu Baltijas hokeja līgu. Paldies kolēģiem, ka atbalstīja mūsu ideju. Ceru, ka šis turnīrs būs nozīmīgs mūsu reģionā un nākotnē arī Eiropas kontekstā,” sacīja LHF vadītājs Aigars Kalvītis.

“Lietuvai šis ir nozīmīgs solis hokeja attīstības ceļā, jo vēlamies sporta veidam peisaistīt vairāk bērnu un stiprināt savus klubus. Mums Latvija ir piemērs, tāpēc priecājamies, ka sadarbojoties varēsim celt savu līmeni,” piebilda Lietuvas Hokeja federācijas prezidents Daiņus Zubrus.

Saistītie raksti

“Arī Igaunijai šīs ir lieliskas ziņas. Mēs jau iepriekš bijām diskutējuši, kas jādara, lai palielinātu hokeja tirgu Baltijas valstīs. Tagad ir konkrēts plāns, kā to paveikt. Cerams, ka turnīrs attīstīsies un nākotnē tās būs sacensības, kur katrs klubs aizvadīs pa 40 spēlēm,” norādīja viņu igauņu kolēģis Rauno Parrass.

Plānots, ka pirmās Baltijas līgas spēles tiks aizvadītas nākamā gada oktobrī, turnīram noslēdzoties decembrī ar finālturnīru, kas notiks Latvijā starp Ziemassvētkiem un gadu miju.

LA.lv