×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. maijs, 2016
Drukāt

Hokejs bez alus, Maskava gatava 9. maijam (2)

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Pasaules hokeja čempionātā Maskavā uzaususi otrā spēļu diena, Latvijas izlasei 20.15 sīksto čehu pārbaudījums – vakar viņi negaidīti atstāja sausā mājiniekus krievus (3:0).

Pirmie secinājumi par turnīra organizāciju jau radušies. Ir gan labi, gan slikti. Arēnai tuvākajā metro stacijā nav pilnīgi nekādu norāžu, uz kuru pusi meklējams lielais hokejs. Par laimi vietējie šoreiz ir zinošāki kā 2007. gadā, kad par pasaules čempionātu reti kurš bija dzirdējis, un jau otrais uzrunātais cilvēks spēj izskaidrot īsto virzienu.

Čempionāta organizatori solīja vēl neredzētas drošības pārbaudes, un jāteic, ka nav melots, jo cauri skenerim jāiet un somas jāatver gan pie ieejas halles teritorijā, gan pēc tam arī hallē. Taču viss notiek operatīvi un bez aizķeršanās, līdz ar to lielas neērtības nerodas. Kārtības sargu daudz, policijas mašīnas uz katra stūra. Kas intersanti – likumsargi nekautrējoties šķērso ielu pie sarkanās gaismas… arī iedzīvotāji, nesaņemot aizrādījumus…

Kā jau bija gaidīts arēnā alu nepārdod. Bija solīts, ka būs fanu zonā, taču – arī nekā. Darbinieki gan saka, ka šodien būšot. Tā teikt, nav jau kur steigties, viss čempionāts vēl priekšā.

Žurnālistiem ļoti plašs preses centrs. Pirms deviņiem gadiem “Hodinkas” arēnā bija četrreiz šaurāks, toties – uzreiz pie ieejas tribīnēs. Tagad uz tām jāmēro ceļš no pašas arēnas apakšas līdz augšai. Vismaz fiziskā forma nepazudīs… Darba vietas tribīnēs ļoti ērtas, bet tavu nelaimi – slikta laukuma pārredzamība. Jo augstāk pie griestiem jo bēdīgāk. Pēdējās rindās jau ceturto daļu no laukuma nevar redzēt. Vai arī jāstāv kājās – tad nav tik traki.

Latviešu fanu pagaidām nav daudz – pāris simti, arēna ļoti klusa. Tie, kas ceļu līdz Maskavai mēroja ar autobusu, līdz Krievijas robežai Latvijas izlases kreklus bija noslēpuši somās. Baidoties, ka robežsargi skatīsies šķībi. Maskavā lielākā daļa latviešu gan nebaidās slēpt savu nacionālo piederību – pagaidām par incidentiem nav dzirdēts. Cerams, ka tādu nebūs.

Maskavā visi gaida 9. maiju, būs lieli svētki. Krievijas izlases treneru korpuss, ieskaitot Hariju Vītoliņu, jau vakar bija rotāti ar georga lentēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Galvenais, ka Vitoļins bija rotāts ar Georga lentīti.

Draugiem Facebook Twitter Google+