×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

“Homburg Zolitude” apstrīd jaunbūves pie sagruvušās “Maxima” atzīšanu par graustu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Būvniecības projektu izstrādātājs “Homburg Zolitude” vērsies pie Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja, lai apstrīdētu RD Vidi degradējošo būvju komisijas lēmumu par daudzstāvu dzīvojamās ēkas Priedaines ielā 20, kas atrodas blakus sagruvušajai “Maximai” Zolitudē, atzīšanu par A kategorijas graustu, aģentūrai BNS pavēstīja “Homburg Zolitude” pārstāve Rūta Grikmane.

Pēc viņas teiktā, RD Vidi degradējošo būvju komisijas lēmums neatbilst RD izdotajiem saistošajiem noteikumiem, kā arī aizskar investoru tiesības. “Saskaņā ar noteikumiem par A kategorijas graustu atzīstama būve, kas ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi un apdraud cilvēku drošību, kā arī ir bīstamā tehniskā stāvoklī. Priedaines ielā 20 esošā daudzdzīvokļu ēka nav sagruvusi, kā arī nav bīstama cilvēku drošībai, tādēļ “Homburg Zolitude” uzskata, ka RD Vidi degradējošo būvju komisijas lēmums ir prettiesisks, ” skaidroja Grikmane.

Viņa arī minēja, ka “Homburg Zolitude” kā investora tiesības ir aizskartas un veiktais ieguldījums ir apdraudēts, nonākot pretrunā savstarpēji noslēgtajam līgumam starp Latvijas valdību un Nīderlandes valdību par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību.

Tāpat Grikmane uzsvēra, ka uzņēmums ir pilnībā izpildījis līdz šim RD uzliktos pienākumus, tostarp veikt ēkas ekspertīzi, konservēšanu, kā arī ir atvērts turpmākajām sarunām ar RD, lai veiktu apmaiņu ar līdzvērtīgu īpašumu, ievērojot likumīgu šī darījuma procesu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka RD Vidi degradējošu būvju komisija jūnija sākumā klasificēja daudzstāvu dzīvojamo māju Priedaines ielā 20 kā graustu un piešķīra tai A kategoriju. Atzīts, ka telpas nav derīgas turpmākai ekspluatācijai. Dome norādīja, ka piedāvājusi uzņēmumam mainīt šo īpašumu pret citu līdzvērtīgu pašvaldības īpašumu, taču nav saņēmusi atbildi. “Homburg Zolitude” savukārt uzskata, ka pirmie uzsākuši diskusiju par iespējamo īpašuma maiņu, un bija neizpratnē par komisijas pieņemto lēmumu.

Tāpat ziņots, ka RD Īpašuma komiteja 6.jūlijā atbalstīja zemesgabala pie sagruvušās “Maxima” atsavināšanu.

Dome iecerējusi Priedaines ielā 20 izveidot piemiņas vietu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, kas būtu veidota kā apstādījumu un dabas teritorija.

Atbilstoši ierakstiem Rīgas pilsētas zemesgrāmatā nekustamo īpašumu veido zemesgabals 10 365 kvadrātmetru platībā, daudzstāvu dzīvojamā ēka un tirdzniecības centrs, kas pēc traģēdijas tika nojaukts.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs iepriekš pastāstīja, ka pašvaldība konkrētu zemesgabalu maiņai varēs piedāvāt pēc zemesgabala Priedaines iela 20 novērtēšanas.

Departamenta pārstāve Baiba Gailīte aģentūrai BNS savukārt paskaidroja, ka pašvaldība atsavinās tikai zemesgabalu, kas nozīmē, ka īpašniekiem līdz tam laikam jaunbūve būs jānojauc.

Šogad 2. jūnijā RD Īpašuma departaments izsūtīja vēstuli par nekustamā īpašuma maiņu Priedaines ielā 20. Departaments ir saņēmis “Homburg Zolitude” un “Tineo” sagatavotās vēstules, kurā zemesgabala Priedaines ielā 20 īpašnieki apliecina iespējamo nekustamā īpašuma maiņas darījumu.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs ir “Homburg Zolitude”, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam ” Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu. Uzņēmumam piederēja sabrukušā “Maxima” veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam “Maxima Latvija”.

Veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā vispār kaut ko tādu varēja atļaut būvēt????!

  2. Šo “Homburg Zolitude” arhitektūras brīnumu tiešām vajadzētu ieslēgt visos ārzemju tūristu maršrutos!

  3. Bērnudārza audzēkņu šedevrs! Atbildēt

    Pēc ārējā izskata vien jau spriežot,to projektējuši ir pirmsskolas vecuma arhitekti! Tādas dzīvojamās ēkas var uzbūvēt laikam tikai ES paraugvalstī Latvijā!

  4. Rīgā ir simtiem graustu,īoašnieki savus īpašumus izmanto vien naudas iegūšanai un nemaz nerūpējas par māju stāvokli, zaļi tīkli, aplupušas fasādes, dažādi logi un durvis….īsta bidlostānas nomale! Zolitūdes māja ir vien populistisks RD gājiens plebeju publikas vajadzībām, īstie vidi degradējošie objekti neuztrauc ne pašvaldību, ne valsti!

  5. Ušakovs vēl nav uzņēmies atbildību par Maxima traģēdiju. Acīmredzot vīrišķības trūkums.

Draugiem Facebook Twitter Google+