×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji Rīgā par pārtiku, mājokli un transportu tērē vairāk nekā Viļņā un Tallinā (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas iedzīvotāji par ar pārtiku, mājokli un transportu tērē vairāk nekā iedzīvotāji Viļņā un Tallinā, pavēstīja “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta vadītāja Evita Jansone, atsaucoties uz institūta veikto Baltijas valstu galvaspilsētas mājsaimniecību izdevumu jaunāko pētījumu.

Jansone informēja, ka atbilstoši pētījuma datiem četru cilvēku ģimene, kas dzīvo tai piederošā 70 kvadrātmetrus plašā dzīvoklī padomju laikā celtā daudzdzīvokļu mājā, par pārtiku, mājokli un transportu Rīgā tērē 44%, Viļņā – 41,5%, bet Tallinā – 25,5% no mājsaimniecības rīcībā esošajiem ienākumiem.

“Tas nozīmē – ar tipisku patēriņa modeli šāda ģimene pārtikai, mājoklim un sabiedriskajam transportam Rīgā tērē 591 eiro mēnesī, Viļņā – 513 eiro, bet Tallinā – 499 eiro mēnesī.

Plašāk par Privātpersonu finanšu institūta veikto Baltijas valstu galvaspilsētas mājsaimniecību izdevumu pētījumu plānots informēt pirmdien, 27.aprīlī.

Pētījuma prezentācijā plānots informēt par to, kāpēc Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski atšķiras pieejamo līdzekļu apmērs, kas atliek pēc pamatvajadzību izdevumu segšanas, kā arī par to, kas ir nozīmīgākā ikmēneša izdevumu pozīcija iedzīvotājiem Rīgā, Viļņā un Tallinā.

Pasākumā piedalīsies Jansone, kā arī “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta personīgo finanšu eksperte Evija Kropa.

Gadu iepriekš minētā aptauja liecināja, ka Rīgā četru cilvēku ģimene, kas dzīvo tai piederošā 70 kvadrātmetru dzīvoklī padomju laikā celtā daudzdzīvokļu namā, par pārtiku, mājokli un transportu tērēja 47% izdevumu, kamēr Viļņā – 44%, bet Tallinā 29% no ienākumiem.

“Swedbank” Privātpersonu finanšu institūts ir no bankas neatkarīga struktūrvienība, kas strādā pie iedzīvotāju finanšu prasmju un zināšanu attīstības Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KĀ NORIEBUŠĀS TĀS REKLĀMAS,kas nepārtraukti nosedz lapu.

  2. Savos laukos gan tērēju mazāk kā Rīgā,Viļņā vai Tallinā.Vajag runāt par visu valsti ,ne tikai galvaspilsētām,tas jau būtu arī taisnīgāk pret VISIEM cilvēkiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+