×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūnijs, 2016
Drukāt

Iedzīvotāji situāciju Latvijā salīdzina ar literāriem darbiem “Akmeņainais ceļš” un “Mērnieku laiki” (9)

KlavinaArh3

Ar Juri Žagaru filmā ''Mērnieku laiki''.

Pašreizējo situāciju Latvijā vislabāk raksturo tādi literāro darbu nosaukumi kā “Akmeņainais ceļš”, “Mērnieku laiki”, “Sūnu ciema zēni”, “Dibenā”, “Lielās cerības”, “Liekulības tirgus”, “Vējiem līdzi”, “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, uzskata Latvijas iedzīvotāji.

“Baltic International Bank Latvijas barometra” aptaujā desmitā daļa izvaicāto situāciju Latvijā salīdzināja ar darbu “Akmeņainais ceļš”, desmitā daļa arī minēja “Mērnieku laikus”.

Gan “Sūnu ciema zēnus”, gan “Dibenā” minēja 7% aptaujāto.

Savukārt 6% izvaicāto minēja šādus literāros darbus: “Lielās cerības”, “Liekulības tirgus”,
“Vējiem līdzi”, “Rietumu frontē bez pārmaiņām”.

No aptaujātajiem 5% nosauca “Uz jauno krastu”, 5% – “Pret kalnu”. Savukārt 4% minēja “Nāves ēnā”, “Zaudētās tiesības” un “Idiotu”. Citi literārie darbi minēti retāk.

Atbildot uz jautājumu, kurš literārā darba nosaukums visprecīzāk raksturo situāciju Latvijā, izvaicātie varēja sniegt vienu atbildi.

Līdzīga aptauja veikta arī 2013.gadā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo aptauju šogad par Latvijas situācijai atbilstošāku grāmatas nosaukumu biežāk uzskatīti “Mērnieku laiki” – 2013.gadā šīs grāmatas nosaukumu minēja 5% aptaujāto, šogad – 10%.

Jaunāko “Baltic International Bank Latvijas barometra” aptauju veica pētījumu centrs SKDS no 21.maija līdz 1.jūnijam visā Latvijas teritorijā, izvaicājot 1005 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Izlase ir reprezentatīva pret ģenerālo kopumu.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir ikmēneša Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma, viedokļu un attieksmes pētījums par dažādiem sociāliem, ekonomiskiem un citiem jautājumiem.

Šomēnes pirmo reizi pētījumu atbalsta “Baltic International Bank”, pirms tam kopš 2008.gada pētījumu atbalstīja “DNB banka”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. vēl svarīgi atcerēties, ka anglis, francūzis, beļģis vai vācietis nav ne matu mazak badīgs par latvieti, tikai mērogi un rūdījums citi. Par jeņķi vispār nav ko teikt- veselīgais help yourselv tur ir visa balsts un neviens tev 1 $ nedos ja nedabūs ko līdzvērtīgu vai lielāku pretī..tāpēc jau tā vāvuļošana par kautkādām asv palīdzībām(aiz asv šiltītes Austrumeiropoas telpā un MIL slēpjās zaglīgo salašņu Pentagona-Volstrītas teroristu varza) ir tik nozēlojami kaitinoša..

 2. nevajag aizmirst Mārtiņu no “Zaļās zemes”, kurš bija kompleksains līdējs, – kā tur vīrelim beidzās:)) Līst un pūlēties lai “sliktu vārdu nepateiktu” bija šā dabā, bet aiziedams vēl par veciem zabakiem “davanas”.. Tas pats te- bauru pabiedē ar nagaiku un Puķinu, parāda lietišķu uzvalciņu , nopietnu , pie spoguļa iestudētu grimasi(kad tam stāsta, ka šis ir miljardus ņēmis parādā un nodzeris) vai atkal dežūrsmaidā atieztus zobu kronīsus un šie dziedādami pastalās ļaujas izmērdēties tādā tempā , ka par tiem ar žēļuma piesātinātu nepatiku smejas no Franču Gviānas līdz Kenijai…

 3. K.Fimbers Pelekā zeme. V.Lācis Uz jauno krastu-fantastiska parodija par 4.maija Latviju.

 4. Uz jauno krastu
  Vili Lācis

  • akmeņ.ceš jau pārāk samākslots! Atbildēt

   Putni bez spārniem ir daudz reālistiskāki, un arī Zvejnieka dēlā tā epizode kur ļautiņi nevēlas saprast ka no laša var izslaukt ikrus paši un par tiem vien dabūt vairāk kkā par visu zivi ko atdod uzpircējam, bet ar bailīga baura”kā nu tā var” šie turpina atdot par grašiem..

 5. ka visi tos darbus ir lasījuši..

  • Jaukākais ir tas, ka pat nelasot tos darbus, tikai no nosaukuma vien var daudz ko pateikt par to galveno domu. Jo kādreiz autori saviem darbiem lika ļoti precīzus, kodolīgus un ietilpīgus nosaukumus. Klasika ir klasika.

Draugiem Facebook Twitter Google+