×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Iedzīvotājiem ikdienas tēriņu segšanai nepieciešami 452 eiro mēnesī (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pērn minimālā nepieciešamā summa ikdienas izdevumu segšanai palielinājusies par 21 eiro jeb 5%, sasniedzot 452 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Lai arī pēdējo gadu laikā ir strauji palielinājušies mājsaimniecības rīcībā esošie ienākumi, to apjoms arvien nepārsniedz minimālo summu, kas būtu nepieciešama mājsaimniecībai ikdienas izdevumu segšanai, norāda CSP.

2013. gadā mājsaimniecībās norādīja, ka vidēji mēnesī uz vienu mājsaimniecības locekli būtu nepieciešams vismaz 431 eiro, lai segtu nepieciešamos ikdienas izdevumus. Tomēr to rīcībā esošie ienākumi sasniedza tikai 354 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī un bija par 18% mazāki par minimālo nepieciešamo summu ikdienas izdevumu segšanai.

Pagājušajā gadā mājsaimniecībām nepieciešamā summa ikdienas izdevumu segšanai pieauga par 5% un sasniedza vidēji 452 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī. 2014. gada ienākumu dati tiks apkopoti līdzīgā apsekojumā šogad, kas ir sācies martā un ilgs līdz jūnija beigām.

2014. gadā ir uzlabojies mājsaimniecību vērtējums par savām iespējām segt nepieciešamos ikdienas izdevumus. Pēdējā gada laikā ir samazinājies mājsaimniecību īpatsvars, kurām ar lielām grūtībām izdodas segt ikdienas izdevumus. Arvien vairāk mājsaimniecību apgalvoja, ka ikdienas izdevumus sedz ar nelielām grūtībām vai samērā viegli.

Segt nepieciešamos ikdienas izdevumus visgrūtāk bija vientuļajiem vecākā gadagājuma (vecumā virs 65) iedzīvotājiem, mājsaimniecībām, kur dzīvo viens pieaugušais ar bērniem, kā arī mājsaimniecībām, kur dzīvo pāris ar trim un vairāk bērniem vecumā līdz 18 gadiem.

2014. gadā trūcīgākajās mājsaimniecībās norādīja, ka ikdienas izdevumu segšanai tām būtu nepieciešami 318 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī. 73,1% šo mājsaimniecību ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām vai ar lielām grūtībām, un tikai 1,4% – viegli vai ļoti viegli.

Savukārt turīgākajām mājsaimniecībām ikdienas izdevumiem nepieciešamā summa bija ievērojami augstāka – 658 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī. 20,9% turīgāko mājsaimniecību norādīja, ka tās spēj segt ikdienas izdevumus ar grūtībām vai ar lielām grūtībām. Turklāt salīdzinājumā ar 2013. gadu tieši turīgāko mājsaimniecību vidū visstraujāk samazinājies mājsaimniecību skaits, kuras ar grūtībām vai ar lielām grūtībām sedza ikdienas izdevumus – no 27,4% 2013. gadā līdz 20,9% pērn.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labklājības ministrijas skaitļi gan ir pavisam pieticigāki.Savus kaitigajos darbos nostrādātos priekšlaicīgai pensionèšanai nopelnītos vairāk kā 4 gadus valsts pievāca sev-pat paldies nepateica.Arī aprēķināto apdrošināšanas atlīdzību par darbā sagandēto veselību valsts pievāca sev- kā pateicību ar nepārtrauktām dažādas intesitātes sapēm rakstūrīgu arodslimību vispār atteicas ārstēt,arī ilgstošu arī arodslimību saistītu sirds- asinsvadu slimību ārstēju bez valsts atbalsta un zāles meklēju pēc ubagošanas principa.Smagu lauku.darbu14 gadu vecumā vispār neiekļauj pensijas aprēķinos.Morāle viena- katram, kurš spējīgs aizbēgt no šīs kolaboracionistu apsēstās valsts,bēdziet kamēr vēl ir veselība.

  2. Ja daudzus gadus braucu ārpus Latvijas peļņā,tas nozīmē ,ka uzturēju Valsti ieguldot iepērkoties.Tagad ,dažādu iemeslu dēļ jāatsakās no šī prieka .Ar pensiju -242.00 eiro minimāla izdzīvošana nav iespējama ,krājas parādi komunālos maksājumos .Mierīgi ,vai liks parādu cietumā ?
    Apbrīnoju noteicošās instances ,ka nepalielina pienākošās pensijas summu ,jo tad tak kā pa reni nāks atpakaļ Valsts kasē !!!>?

Draugiem Facebook Twitter Google+