×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Iepazīstinās ar Latvijas mazākumtautību folkloru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuve 10. aprīlī plkst. 14 Gaismas pils 11. stāvā rīko semināru “Mazākumtautību folkloras kolekcijas Latviešu folkloras krātuvē”, pavēstīja institūta ārējo sakaru koordinators Pauls Daija.

Semināra mērķis ir iepazīstināt ar īpašām folkloras kolekcijām – Latvijas krievu, baltkrievu, vācu, čigānu, ebreju un citu tautu folkloras vākumiem un to pieejamību digitālajā arhīvā garamantas.lv, kā arī sekmēt folkloras pētnieku un mazākumtautību pārstāvju sadarbību.

Tuvāk tiks aplūkots 20. gadsimta 20.–30. gados tapušais Jāņa Leimaņa Latvijas čigānu folkloras vākums [1389], Rīgas Herdera institūta folkloras kolekcija [1825] vācu un igauņu valodā, Sergeja Saharova Latgales baltkrievu folkloras vākums [1561], Ivana Fridriha Latvijas krievu folkloras kolekcija [1195], kas tapusi laika posmā no 20. gadsimta 20. līdz 60. gadiem, un Giršas Etkina Latvijas ebreju folkloras materiāli [1791], kas Latviešu folkloras krātuvei iesūtīti pēckara gados.

Par nemateriālo kultūras mantojumu, kultūru daudzveidību un sabiedrības integrāciju stāstīs LU LFMI Dace Bula, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Solvita Vēvere, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, kā arī folkloras krātuves vadītāja Rita Treija, savukārt ar mazākumtautību folkloras kolekcijām LFK digitālajā arhīvā iepazīstinās folkloras krātuves pētniece Sanita Reinsone.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču rīkotāji lūdz dalībai pieteikties pa e-pastu lfk@lulfmi.lv un atgādina, ka prezidentūras drošības pasākumu dēļ līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+