Kultūra
Teātris un kino

Iestudējums “Dzimumzīme” sola nojaukt robežas0

Publicitātes foto

“Dirty Deal Teatro” (DDT) Āgenskalnā 18. maijā pirmizrāde režisora Mārča Lāča jaunākajam iestudējumam “Dzimumzīme” – izrāde-lekcija par dzimumdzīvi ar paraugdemonstrējumiem leļļu teātra estētikā, kas tapusi sadarbībā ar “Solona kluba” ekspertiem.

“Ja līdz šim esat maldījušies dažādos priekšstatos par seksu un mīlestību, akli jaucot abus kopā, šī izrāde-lekcija, kas balstīta sociāli antropoloģiskos pētījumos, palīdzēs jums atvērt prātu un sniegs derīgas vadlīnijas kuģojumiem cilvēcisko kaislību okeānos,” teic izrādes veidotāji un atklāj, kā tas notiks: “”Solona kluba” eksperti un lektori Ivars Krasts un Armands Berģis aizvedīs jūs noderīgiem atklājumiem bagātā ceļojumā laikā un telpā, stāstot par seksu un mazliet par mīlestību.”

Izrādes eksperti mēģinās rast atbildi uz pikantiem jautājumiem, par kuriem tā skaļi nerunājam. “Vai mīlestība un dzimumdzīve ir neatraujami saistītas jeb tomēr nošķiramas, savstarpēji neatkarīgas cilvēku savstarpējo attiecību un kaislību izpausmes? Un kas raksturo cilvēka seksualitāti – kas būtu uzskatāms par dabisku un kas par kulturāli vai individuāli konstruētu vai pat deviantu? Vēsture apliecina, ka dažādi laiki, dažādas kultūras un visbeidzot dažādi indivīdi manifestē visdažādākās izpratnes un prakses ne tikai attiecībā uz seksualitāti, dažādām mīlestības formām, bet cilvēciskām attiecībām vispār,” stāsta režisors, un viņš ir pārliecināts, ka par šiem jautājumiem katrs kādreiz ir aizdomājies, taču par to atklāti runājam reti, lai gan vajadzētu bieži. Tāpēc talkā nāk “Dzimumzīme” – lekcija, kas nojauks jums robežas un atvērs durvis uz pasauli, kuru jūs līdz šim, ļoti iespējams, bijāt redzējuši tikai caur atslēgas caurumu, turklāt neregulāri.”

Izrāde-lekcija “Dzimumzīme” būs pirmais jauniestudējums “Dirty Deal Teatro” jaunajās telpās Āgenskalnā, Talsu ielā 1 ar jaunu vērienu un idejām turpinot līdzšinējo teātra misiju – piedāvāt saviem skatītājiem Latvijas oriģināldramaturģijas darbus. Radošajā komandā režisors, mākslinieks: Mārcis Lācis, horeogrāfe – Katrīna Albuže, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, skaņu režisors – Māris Butlers un kostīmu māksliniece Elīna Pērkone.

 

LA.lv