Pasaulē
Baltija

Igaunijas eksperti pratinās bēgļus 16

Foto-LETA/AFP

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde janvāra sākumā nosūtīs ekspertus uz Grieķiju, lai ar interviju palīdzību noskaidrotu, vai patvēruma meklētāji patiešām ir ieradušies, bēgot no kara, vai arī citu iemeslu vadīti.

Pārvaldes ģenerāldirektors Elmars Vahers norādīja aģentūrai BNS, ka novembra sākumā uz Itāliju nosūtītā sakaru virsnieka Prīta Pedra pienākumos ietilpst noskaidrot, no kurienes iespējams uzņemt bēgļus.

“Šobrīd mums jau ir konkrēti vārdi un ģimenes, uz kurām mēs skatāmies un saistībā ar kurām notiek sarunas. Taisnība, ka mēs vēl neesam nonākuši līdz konkrētām intervijām. Sakaru virsnieka pienākums ir atrast mērķa grupu un pēc tam turpināt lietvedību. Tajā pašā laikā mūsu ieguldījums pieaugs. Piemēram, 4.janvārī mēs [Eiropas Savienības Robežapsardzības aģentūras] “Frontex” misijas laikā nosūtīsim uz Grieķiju ekspertus intervētājus, kuri sāks izjautāt bēgļus,” sacīja Vahers.

Viņu uzdevums ir, izmantojot dažādas intervēšanas taktikas, noskaidrot, vai viņi patiešām bēg no kara, vai arī ir ieradušies Eiropā citu mērķu dēļ.

Policija arī vēlas pēc iespējas ātrāk nosūtīt uz Grieķiju un Itāliju ekspertu grupas, kas iztaujās un atlasīs bēgļus, kuri būs atbilstoši Igaunijai.

Eiropas Komisijas (EK) plānā paredzēts, ka Igaunijai nākamo divu gadu laikā jāuzņem apmēram 550 patvēruma meklētāju.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, šomēnes atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Saistītie raksti
LA.lv