Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
27. janvāris, 2015
Drukāt

Igaunijas tekstilmākslas simtgadē – izstāde RLB

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau trešo gadu februārī, kad Igaunijas Republika atzīmē dibināšanas gadskārtu, arī Rīgas Latviešu biedrībā norit Igaunijas mēnesis. Šogad RLB sadarbībā ar biedrību “Estonia” sarūpējusi igauņu tekstilmākslas izstādi “Tikšanās vieta. Kohtumispaik”, vēsta RLB biroja vadītāja Stella Līpīte.

Līpīte stāsta, ka biedrība “Estonia” daudzus gadus rīkojusi latviešu tekstilmākslinieku izstādes Igaunijas Nacionālās operas “Estonia” Ziemas dārzā. Savukārt Rīgas Latviešu biedrība nu jau trešo gadu RLB nama Baltajā zālē februārī piedāvā ieskatu Igaunijas mākslinieku daiļradē.

Šogad Igaunijas tekstilmākslinieku gobelēnu izstādē “Tikšanās vieta. Kohtumispaik” no 10. līdz 28. februārim būs redzami 14 autoru pēdējo gadu darbi. Tas ir īpašs notikums, jo tieši šogad aprit simt gadu igauņu tekstilmākslai.

Ceļa vārdos izstādei Latvijas skatītājus uzrunā tekstilmāksliniece Kaire Tali: “Igaunijas gobelēnu māksla joprojām ir viena no mūsu lietišķās mākslas galvenajiem balstiem. Mūsu – gobelēnu mākslinieku – nav daudz, bet mēs saglabājam un izmantojam šīs unikālās tehnikas mistiskās iespējas. Šodien tekstilmāksla ir neierobežota un iespējām bagāta – līdzās strauji mainīgajai pasaulei, jauniem materiāliem, tehnikai un izgudrojumiem, kā arī fantastiskām tehnoloģiskām iespējām, mākslinieka spējas, prasmes un roku darbība joprojām ir neaizstājamas. Gobelēnu mākslinieki caur laikiem ir bijuši tradīciju glabātāji un vērtību nesēji. Daudzi šīs ekspozīcijas darbi ir radīti tieši šai izstādei.”

Izstādes atklāšanā 10. februārī. Plkst. 16 muzicēs J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģes Guntas Božes klavieru klases II kursa students Zigurds Teikmanis.

Izstāde organizēta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “NVO fonds” apakšprogrammas “Nevalstisko organizāciju darbības atbalsta programma” projekta “Stāvi stipri, strādā droši”, ko realizē Rīgas Latviešu biedrība, ietvaros. Izstādi atbalsta Igaunijas Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+