Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
20. augusts, 2012
Drukāt

Ikšķilē salido represētie

Foto-Valsts prezidenta kancelejaFoto-Valsts prezidenta kanceleja

Sestdien, 18.augustā, Ikšķilē norisinājās 14. Latvijas politiski represēto personu salidojums. Tajā piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

Uzrunājot salidojuma dalībniekus, prezidents aicināja visus būt aktīvākiem kopīgas valsts nākotnes veidošanā. “Nenovērtējiet sevi, savu organizāciju par zemu. Mans uzskats ir, ka tai ir milzīgs potenciāls, lai varētu ietekmēt Latvijas dzīvi kopumā,” uzsvēra prezidents, atgādinot, ka politiski represētie ir tā sabiedrības daļa, kas izgājusi caur uguni un ūdeni. A. Bērziņš pauda pārliecību, ka 22 gadu laikā mums ir izdevies izveidot valsti, kur katrs sevi var parādīt. “Bet liela daļa no mums diemžēl to negrib. Liela daļa ir gatava vainot citus un vienalga prasīt, lai viņus balsta,” kritizēja prezidents. “Mēs varam vainot visu, varam vainot parlamentu, izveidoto valdību. Atcerēsimies, ka mums pašiem bija šī izvēle un tā tika izdarīta. Atbildība ir visiem. Tāpēc mēģināsim atrast turpmāko ceļu kopā,” viņš aicināja.

Salidojumu organizēja Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) ar Ikšķiles novada domes atbalstu. Pasākumā uzrunas teica arī LPRA vadība, Ikšķiles novada pašvaldības vadība un viesi. Salidojumā tika pieņemta rezolūcija. Koncertā uzstājās Dailes teātra aktieri Ieva Segliņa, Artis Robežnieks, Artūrs Skrastiņš un teātrmuzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods. Saviesīgajā daļā muzicēja grupa “Kreicburgas ziķeri”.

 

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (55)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Traģiska diennakts: Ugunsgrēkā gājis bojā cilvēksAizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā Latvijā gājis bojā viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.
Draugiem Facebook Twitter Google+