×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

“Ilgtspējas indeksā” augstāko novērtējumu iegūst “Aldaris” un “Latvenergo”

LETALETA

Šā gada “Ilgtspējas indeksā” apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma 13 uzņēmumi, sudraba kategorijai – 24, 12 no dalībniekiem iekļuvuši indeksa zelta kategorijā, bet atbilstību platīna kategorijai šogad izpelnījušies divi uzņēmumi – AS “Latvenergo” un AS “Aldaris”, kas šo godu izpelnījās otro gadu pēc kārtas.

Uzņēmumu vidējais sniegums šogad ir 66,4%, bet gada laikā ilgtspējas indeksa dalībuzņēmumu vidējais sniegums ir uzlabojies par 4,4%.

Šogad augstākais rezultāts ir uzrādīts sabiedrības sadaļā – 70,4%, bet zemākais rezultāts bijis darba vides sadaļā – 63,8%.

“Ilgtspējas indekss” ir iniciatīva, kas jau ceturto gadu Latvijas uzņēmumiem sniedz iespēju objektīvi novērtēt savu ilgtspējas līmeni atbilstoši starptautiski atzītiem kritērijiem. Šogad tajā piedalījās 72 uzņēmumi.

“Ilgtspējas indekss” Latvijas uzņēmumiem piedāvā iespēju izmantot stratēģiskās vadības rīku, lai izvērtētu savu darbību, kā arī saņemtu ekspertu ieteikumus turpmākai attīstībai. Savukārt sabiedrība, valsts un nevalstiskās organizācijas var saņemt uzticamu informāciju par uzņēmuma darbību, novērtējot uzņēmuma pūliņus un ieguldījumu Latvijas attīstībā ilgtermiņā.

Kā ziņots, dalība “Ilgtspējas indeksā” ļauj uzņēmumiem ne vien novērtēt savu uzņēmējdarbības vidi piecās jomās – uzņēmuma stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ietekme uz vidi un sabiedrība -, bet arī saņemt vērtīgus ieteikumus par prioritāri uzlabojamiem procesiem, tālab tā dalībuzņēmumu skaits pieaug ar katru gadu. Iepriekšējo trīs gadu laikā šīs pašnovērtējuma sistēmas priekšrocības izmantojuši vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumu.

Pērn “Ilgtspējas indeksā” no 75 uzņēmumiem apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma deviņi uzņēmumi, sudraba kategorijai – 29, septiņi no dalībniekiem iekļuvuši indeksa zelta kategorijā, bet AS “Aldaris” tika platīna kategorijā, kļūstot par pirmo uzņēmumu Latvijā, kas sasniedzis tik augstus rādītājus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+