Latvijā
Novados

Ilūkstes novads vēlas saglabāt neatkarību2

Foto no http://www.ilukste.lv/

Ilūkstes novada pašvaldība vēlas saglabāt neatkarību, taču, ja tas nav iespējams, tā piedāvā novadam pievienot Aknīstes novadu un daļu Jēkabpils novada, liecina novada domes sēdē pieņemtais lēmums.

Vietvara uzsver, ka Ilūkstes novads izveidots 2003.gadā, pilnībā atbilstot likumdošanā noteiktajiem kritērijiem.

Turklāt esot jāņem vērā arī novada iedzīvotāju aptaujas rezultāti. Proti, noskaidrots, ka teju 99% aptaujā piedalījušos iedzīvotāju atbalsta Ilūkstes novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju, bet 95% aptaujāto Ilūkstes novada piederību identificē Sēlijai, vēsturiski Zemgalei.

Tāpēc deputāti lēma saglabāt Ilūkstes novadu, ko administratīvi teritoriālās reformas rezultātā plānots pievienot Daugavpils novadam, kā patstāvīgu administratīvo teritoriju tā pašreizējās robežās.

Taču, ja tas nav iespējams, mainot novadu veidošanas kritērijus, dome vēlētos paplašināt Ilūkstes novadu tā vēsturiskajās robežās, pievienojot Ilūkstes novadu Aknīstes novadam un Jēkabpils novada Rubenes un Dunavas pagastiem.

Ja nav iespējams atjaunot vēsturisko Ilūkstes novadu, dome atbalstītu arī Ilūkstes novada apvienošanu ar Aknīstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, veidojot vienotu kultūrvēsturisku Sēlijas novadu.

Tāpat, ņemot vērā Sēlijas novadu apvienības pašvaldību izteiktos viedokļus un kongresos pieņemtos lēmumus, dome pieprasa izveidot Sēlijas plānošanas reģionu ar centru Jēkabpilī.

Jau vēstīts, ka, tiekoties vairākām Sēlijas pašvaldībām, vietvaru vadītāji apsprieduši iespēju veidot savu – Sēlijas – novadu.

Tikšanās piedalījās Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes, Aknīstes, Neretas un Ilūkstes novadu domes priekšsēdētāji, kā arī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps (GKML).

“Klātienes sarunā ar novadu vadītājiem diskutējām par Sēlijas novada izveidi, kopā apvienojoties septiņām līdz astoņām pašvaldībām. Mums kā pilsētai nav pretenziju pret šādu priekšlikumu, jo apzināmies, ka šobrīd Jēkabpils ir gatava jebkādam scenārijam – būt gan atsevišķa pilsēta Latvijas kartē, gan apvienoties ar novadiem,” apgalvoja Jēkabpils domes priekšsēdētājs.

Pēc viņa paustā, svarīgākais, lai gan pilsētas, gan apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem tiktu nodrošināti pakalpojumi un labāka dzīves kvalitāte.

Ziņots arī, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 39.

Saistītie raksti

Plānots, ka Jēkabpils, Aknīstes, Krustpils, Salas un Viesītes novadi, kā arī Jēkabpils reformas rezultātā veidos vienu administratīvo teritoriju. Savukārt Ilūkstes novads tiks apvienots ar Daugavpils novadu.

Arī iepriekš, pamatojot aptaujas rīkošanu par administratīvi teritoriālo reformu, Ilūkstes novada deputāti norādījuši, ka novadam kultūrvēsturiskā identitāte vienmēr bijusi rodama Sēlijas novadā, vēsturiski Sēlijas novada pašvaldības bija vienotas vienā Ilūkstes apriņķī.

LA.lv
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 13. novembrī
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Alūksne – spēcīga attīstības centra paraugs 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Kas ir bojāgājušais strādnieks? “Nepieņemami, ka uz VNĪ krīt aizdomas par ēnu ekonomikas norisēm,” paziņo Reirs 1
54 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Pēc strādnieka nokrišanas no jumta atkāpjas VNĪ valdes locekle 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Reliģiskā draudze Jelgavā nonāk drošībnieku redzeslokā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
Bļugers plosās Ņujorkā, Merzļikins pirmo reizi tiek līdz bullīšiem
1 stunda