×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Imantdienas – Imkas mūzikas svētki (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki “Imantdienas 2015” šogad Cēsu Pils parka estrādē norisināsies 11. jūlija vakarā, pulcējot plaši pazīstamu izpildītāju sastāvu – karalienes Mūzikas bruņiniekus, kas vienmēr ir uzticīgi dziesmām, Imantdienu tradīcijai un savai publikai. Lai arī pats komponists paziņojis, ka koncertā nepiedalīsies, apmeklētājus gaida plašs ieskats komponista daiļradē.

“Mēs esam mūziķi. Mēs piederam mūzikai. Mums galvenais, lai koncertā ir Imkas mūzika. Te netiek svinēta ne komponista dzimšanas diena, ne vārda diena, bet tie ir Imanta Kalniņa mūzikas svētki,” tā par mūziķu noskaņojumu pirms pasākuma teic Imantdienu rīkotājs, mūziķis Kārlis Auzāns un atgādina, ka “šī nav pirmā reize, kad Imka nav koncertā. Svarīgākais ir baudīt patiesi skaistu mūziku.”

Gatavojoties komponista ikgadējiem mūzikas svētkiem, rīkotāji ir ļoti pārdomājuši koncerta programmu. “Šogad Imantdienu satura piedāvājums būs īpašs, jo publiku lutinās vairākas sen gaidītas un, iespējams, pat negaidītas atgriešanās. Koncerta pirmajā daļā klausītājus priecēs Olgas Rajeckas dziesmu programma “Buramdziesmas”, kurā iekļautas daudzas labi zināmas Imanta Kalniņa dziesmas īpašā iestudējumā un grupas “Turaidas Roze” muzikālā pavadījumā.

Savukārt koncerta otrajā daļā pilnā apjomā sava pirmā albuma “Logs puspavērts” dziesmu programmu atskaņos grupa “Autobuss debesīs”. Tas būs gluži tāpat kā oriģinālajā 2001. gada ierakstā, dziesmu programmu kopā ar grupas mūziķiem un solistu Martu Kristiānu Kalniņu izdziedāt palīdzēs arī koncerta īpašā viešņa Rēzija Kalniņa. Izskanēs daudzas labi pazīstamas dziesmas, piemēram, “Ir tikai tveice”, “Ziemā rakstīts dzejolis” un “Es rakstīšu”, gan mazāk zināmas, bet mākslinieciski augstvērtīgas kompozīcijas,” atklāj Kārlis.

“Lielākais pārsteigums sagaidāms Imantdienu trešajā daļā, kad pēc vairāku gadu pauzes uz Cēsu Pils parka estrādes skatuves Imantdienās atgriezīsies grupa “Menuets”, izpildot pašas populārākās komponista I. Kalniņa dziesmas ar neiztrūkstošo publikas sadziedāšanos koncerta noslēgumā,” sajūsmināti teic Kārlis.

Pēc komponista I. Kalniņa paziņojuma, ka viņš pats šogad nepiedalīsies Imandienu koncertā, jo nevēlas uz skatuves nest savu sarūgtinājumu par politiku un to, ka viņš nejūtas labi Latvijas valstī, pasākuma radošā komanda aicina atcerēties šā koncerta būtiskāko nozīmi: “Karalienes Mūzikas bruņinieki ir un paliek uzticīgi dziesmām, Imantdienu tradīcijai un savai publikai! Jā, tā patiešām ir taisnība, ka Imants Kalniņš šogad ir izlēmis nepiedalīties Imantdienās. Iemesli pēdējo dienu laikā ir šķetināti medijos itin plaši un arī paša Imkas izklāstīti. Mūsu pārliecība ir un paliek, ka Imantdienas ir svētki visiem tiem, kas sevi pieskaita karalienes Mūzikas bruņinieku pulkam neatkarīgi no visām citām pārliecībām! Tieši tāpēc, kā iecerēts, tiksimies 11. jūlijā kopā ar “Autobusu debesīs”, “Menuetu”, “Turaidas Rozi” un daudzām tik labi zināmām un brīnišķīgām dziesmām, lai svinētu svētkus mūzikai un izjustu to unikālo vienotības sajūtu, kas atnāk tikai vienreiz gadā – Imantdienās!”

Varbūt noder!!

11.VII 20.00 Cēsu Pils parka estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12, 15, 18, 22, 30.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es gan uzskatu, ka šogad visiem vajadzēja boikotēt Im.Kalniņa pasākumu dēļ viņa politiskajiem uzskatiem, atbalstot agresīvo Putina režīmu un islāmu…

Draugiem Facebook Twitter Google+