×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Imigrantu krīzes dēļ Zviedrijai jāsamazina izdevumi

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Zviedrijas ministrijām saistībā ar “lielāku patvēruma meklētāju skaitu” lūgts pārskatīt jomas, kurās var ierobežot tēriņus, otrdien ziņoja laikraksts “Svenska Dagbladet”, atsaucoties uz Finanšu ministrijas nosūtītu e-pasta vēsti.

Finanšu ministre Magdalēna Andersone atzina, ka šī e-pasta vēstule ir daļa no plašāka uzdevuma meklēt iespējas ietaupīt.

Zviedrija ir viens no iecienītākajiem sīriešu un irākiešu imigrantu galamērķiem.

Andersone norādīja, ka ir pāragri runāt par iespējamo ietaupījumu apmēru, bet piebilda, ka uzdevums ir “savākt ieteikumus, kurus vēlāk valdība varētu apspriest, [lai izlemtu], kur ietaupīt”.

Ministrijām informācija jāsniedz, vēlākais, līdz 9.novembrim.

Gaidāms, ka nākamgad patvēruma sniegšanas un integrācijas izmaksas dubultosies un sasniegs 60,2 miljardus kronu (6,41 miljardu eiro), liecina Zviedrijas Migrācijas aģentūras informācija.

Aģentūra pagājušajā nedēļā dubultoja savas prognozes un šogad sagaida 140 000 līdz 190 000 patvēruma pieprasījumu. Šajā skaitā ir vismaz 29 000 mazgadīgo bez pavadoņa.

Pagājušajā nedēļā Zviedrijas mazākuma valdība panāca opozīcijas atbalstu un paziņoja, ka vienojusies par pasākumiem, lai nodrošinātu patvēruma meklētājiem “pienācīgu uzņemšanu”, vienlaikus mazinot izmaksu pieaugumu.

Pasākumi paredz trīs gadu uzturēšanās atļauju ieviešanu kā alternatīvu pilnīgai patvēruma piešķiršanai, saglabājot kvotas bēgļiem, mazgadīgajiem bez pavadoņa un ģimenēm ar bērniem. Stingrāki noteikumi paredzēti arī ģimeņu apvienošanas gadījumos.

Pēc šī paziņojuma tieslietu un migrācijas ministrs Morgans Johansons atzina, ka “mēs turpināsim darīt savu daļu, bet arī Zviedrijas iespējām ir robežas”.

Valdība un opozīcija arī vienojās piedāvāt imigrantiem vairāk darba un valodas mācīšanās iespēju, kā arī atļaut “pagaidu atvieglojumus” plānošanas un celtniecības noteikumos, lai paātrinātu mājokļu būvniecību.

Nesenā “Demoskop” veiktā aptaujā tika noskaidrots, ka 60% respondentu vēlas, lai Zviedrija padara stingrāku savu patvēruma piešķiršanas politiku un nodrošina, ka tai pietiks ar pašreizējiem resursiem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+