×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Indijā pūlis nolinčo liellopa gaļas ēdāju

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Indijas policija trešdien aizturēja sešus cilvēkus, kas piedalījušies kāda musulmaņa linčošanā, ko izraisīja baumas, ka vīrietis ēdis liellopu gaļu, kas hinduistu sabiedrībā tiek uzskatīts par tabu.

Naktī uz otrdienu Deli nomalē aptuveni 100 cilvēku liels pūlis ielauzās 50 gadus vecā Muhamedu Ahlaku mājā, izrāva savu upuri uz ielas un sāka sist. Policijai izdevās viņu pūlim atņemt, taču, lai arī piekautais cilvēks aizvests uz slimnīcu, viņa dzīvību glābt neizdevās, aģentūrai AFP pastāstīja policijas pārstāvis.
Uzbrukuma laikā tika smagi piekauts arī Ahlaka 22 gadus vecais dēls, kas pašlaik atrodas intensīvās terapijas nodaļā netālu esošajā slimnīcā.

Baumas par to, ka ģimene ēdusi liellopu gaļu, izplatījās pēc tam, kad Dadri ciematā, kas atrodas 35 kilometrus no Deli, pazuda teļš.

“Ziņa par to, ka ģimene ēdusi liellopu gaļu, izplatījās templī, no kura pūlis devās uz šī vīra māju,” pastāstīja policists.

Laikraksts “The Indian Express” atstāsta Ahlaka meitas Sadžidas apgalvoto, ka ģimenes ledusskapī atradusies jēra, nevis liellopu gaļa.

“Viņi mūs apsūdzēja par to, ka esam ēduši govs gaļu, tad viņi izgāza mūsu durvis un sāka sist manu tēvu un brāli. Pēc kāda mirkļa manu tēvu izvilka ārā un sāka sist ar ķieģeļiem,” viņa pastāstīja “The Indian Express”.

Atbilstoši hinduistu tradīcijām govju kaušana ir aizliegta daudzos Indijas štatos, lai gan valstī mīt lielas musulmaņu, kristiešu un budistu minoritātes.
Martā Mahārāštras štatā tika ieviesti vēl stingrāki noteikumi, kas aizliedz pat liellopu gaļas glabāšanu.

Monoritāšu pārstāvji uzskata, ka tas liecina par karojošā hinduisma pozīciju nostiprināšanos valstī, kopš pie varas nācis premjerministrs Narēndra Modi, kas pārstāv hinduistu nacionālistu Indijas Tautas partiju (BJP).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+