×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Ineses Galantes fonds meklēs jaunos talantus

Foto: LETAFoto: LETA

Ineses Galantes Fonds, turpinot savu misiju – atbalstīt klasisko mūziku – organizē vērienīgu konkursu “Ineses Galantes Talanti.LV”, portālu LA.lv informēja Ineses Galantes fonda pārstāve Ilona Skuja. Tas būs pirmais šāds konkurss klasiskās mūzikas žanrā Latvijā.

Konkurss “Ineses Galantes Talanti.LV” tiek atklāts un izsludināts 12. februārī, tajā būs gan klasiskās mūzikas, gan džeza kategorijas. Paredzēta video ierakstu iesūtīšana, pusfināli reģionu pilsētās, skatītāju balsojums un fināls Rīgā. Konkursu organizē Ineses Galantes Fonds sadarbībā ar Olainfarm un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu. Tāpat ļoti nozīmīga ir sadarbība ar Latvijas Pašvaldību savienību, kas palīdzēs konkursam izskanēt visā Latvijā, kā arī mūsu informatīvo partneru atbalsts.

Pazīstamā dziedātāja Inese Galante uzskata: “Talantiem ir nepieciešams atbalsts, uzmanība, iespējas un novērtējums. Mūsu fonds darīs visu iespējamo, lai par jaunajiem talantiem uzzina gan Latvijā, gan pasaulē.”

Valērijs Maligins, AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs norādīja, ka uzņēmums atbalsta Ineses Galantes Fonda aktivitātes jau kopš fonda pirmsākumiem, jo “uzskatām, ka klasiskā mūzika, līdzīgi kā farmācija, Latvijā ir pasaules augstākajā līmenī. Tai jāpalīdz izskanēt plašāk.”

“Rietumu Bankas labdarības fonds regulāri īsteno dažādus projektus, kuru mērķis ir bērnu un jauniešu izglītība, tostarp muzikālā izglītība. Latvija pasaulei ir devusi daudz spožu talantu mūzikas jomā, un mēs uzskatām, ka muzikālā kultūra ir jāatbalsta un jāuztur šajā nemainīgi augstajā līmenī, turklāt tas jādara mērķtiecīgi un sistemātiski. Mūsu fonds vēlas palīdzēt tiem talantīgajiem jaunajiem mūziķiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts, lai viņi varētu radoši attīstīties,” – preses konferencē sacīja Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Konkurss ir iecerēts maksimāli demokrātisks, protams, saglabājot klasiskās mūzikas standartus. Lai konkursantiem būtu vieglāk tikt uz pusfinālu, žūrijas noklausīšanās paredzēta četrās reģionu pilsētās – Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā.

Plānotas četras kategorijas – divas vokālistiem un divas instrumentālistiem. Pirmajā kārtā līdz 31. martam dalībniekiem elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz desmit minūtēm. Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā, savukārt labākie pusfinālisti nokļūs finālā Rīgā. Notiks arī skatītāju balsojums internetā, kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.

Konkursa kulminācija būs fināls, kas notiks Rīgā, J. Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā 18. maijā. Balvās – mācību stipendijas un naudas balvas, kas pirmo triju vietu ieguvējiem katrā konkursa kategorijā paredzētas attiecīgi 500, 300 un 100 eiro apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs simts eiro mēnesī lielu mācību stipendiju uz pusgadu.

Nozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē šī gada augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus tiks piešķirta “Publikas simpātijas” balva – 500 EUR ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+