×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

“Instrumentu” pārsteidzošais “Iekams” skanēs koncertos

Instrumenti_1

Grupa “Instrumenti”, kas pēdējo gadu laikā iekarojusi ievērojamu skaitu klausītāju, pirmssvētku laikā izdevusi jaunu albumu “Iekams”, ko daudzi jau nodēvējuši par līdz šim negaidītāko grupas albumu. Atgriežoties pie saknēm – akadēmiskās mūzikas –, jaunums  no 11. līdz 26. decembrim izskanēs koncertos Rīgā, Ventspilī, Cēsīs un Rēzeknē.

Grupas jaunākais studijas ieraksts “Iekams” ir jau trešais grupas albums, kas seko 2011. gadā izdotajam, popmūzikas garā ieturētajam “Tru” un pērn iznākušajam “Prokrastination”. Jaunais ieraksts, kura pirmais vēstnesis – albuma tituldziesma “Mēs tiksimies gaisā” – bija ieskaņots kopā ar albuma līdzautoru Gati Zaķi Gruzijā, un pati grupa atzīst – šajā reizē tas bijis iecerēts kā iekšupvērsts ceļojums. “Iekams” iecerēts kā retrospektīvs atskats uz “Instrumentu” mūziķu Jāņa Šipkēvica (Šipsi) un Reiņa Sējāna (Reinsi) bērnību, katra personīgo pieredzi, pamazām iepazīstoties ar pasauli.

Albums tapis arī kā atgriešanās pie “Instrumentu” muzikālajām saknēm – kā zināms, grupas mūziķu pirmās talanta izpausmes meklējamas mūsdienu akadēmiskajā mūzikā. “Šo laiku gan individuāli, gan grupas mērogā izjūtam kā pāreju no viena zobrata nākamajā. Un šis albums ir tas, kas mūs pārslēdz no “iepriekšotnes turpmākajā”,” par ierakstu saka Jānis Šipkēvics.

Jaunajā albumā “Iekams”, kas šobrīd pieejams gan CD, gan vinila formātā, iekļautas deviņas jaunas kompozīcijas. Dzīvā skanējumā jaunais materiāls izskanēs arī vairākos koncertos skanīgākajās Latvijas koncertzālēs. Trīs no koncertiem norisināsies Rīgas Domā, kā teic paši mūziķi – tā neatkārtojamās akustikas skanējums ļaušot grupai izvērsties pavisam īpatnējā un nepieradinātā formā. Īpaši priecīgi “Instrumenti” ir par iespēju klausītājiem piedāvāt “Mēs tiksimies gaisā” nakts koncertus Rīgā un Cēsīs.

“”Mēs tiksimies gaisā” vakari būs ļoti emocionāli blīvi, impulsīvi un spontāni,” stāsta Jānis Šipkēvics. “Esam ļoti priecīgi par iespēju šo programmu piedāvāt arī īpašos nakts koncertos Rīgā un Cēsīs – tā vien šķiet, ka mūzika, ko esam radījuši šiem koncertiem, savu īsāko un patiesāko ceļu pie klausītāja atrod maģiskajā laikā īsi pirms pusnakts.” Koncertā līdzās jaunajiem skaņdarbiem, ko mūziķi izpildīs trijatā, skanēs arī pazīstamas “Instrumentu” kompozīcijas no viņu iepriekšējā veikuma.

Varbūt noder

11. XII 20.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

15. XII 20.00 Rīgas Domā

16. XII 20.00 Rīgas Domā

17. XII 20.00 Rīgas Domā

17. XII 22.30 Rīgas Domā nakts koncerts

19. XII 20.00 Cēsīs Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

19. XII 22.30 Cēsīs Vidzemes koncertzāle “Cēsis” nakts koncerts

26. XII 20.00 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+