×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Irbe: Cilvēki pieraduši locīties, Savickis ir “mīkstais Juris” (video) (17)

Foto - LetaFoto - Leta

Raidījumā “Overtime TV” viesojās Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe, kurš pauda atbalstu skeletonistu Dukuru ģimenei par lēmumu boikotēt pasaules čempionātu Sočos un hokeja kluba Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētāju Juri Savicki nodēvēja par “mīksto Juri”, jo viņš ar hokeja roku realizē Latvijā Krievijas maigo varu.

Artūrs 1991. gada sākumā paziņoja, ka PSRS izlasē vairs nespēlēs, kas hokeja sabiedrībā radīja lielu ažiotāžu – kā Latvijā, tā arī lielajā Krievijā, jo Irbe bija izlases pirmais numurs.

“Līdzība ar 90. gadu sākumu ir izteikta, arī tagad cilvēkiem jāpieņem lēmumi un jānostājas vienā vai otrā pusē, nevar balansēt un izlikties, ka nekas nenotiek. Remdena dzīve nekur neaizvedīs,” intervijā saka Artūrs Irbe.

“Toreiz cilvēki pirmo reizi sajuta, ka nav jābaidās, ka šis ir laiks, kad jāsaka to, ko jūtam – visus mūs neapkaus un uz gulagu neaizsūtīs.

Augstākā līmenī propaganda aizgājusi visā pasaulē – ne tikai Krievijā, tas pats notiek ASV. Eiropā. Cilvēki pieraduši locīties, īpaši tie, kas grib būt tuvāk politikas koridoriem. Gods un slava Dukuru ģimenei, ka viņi lietas nosauca īstajos vārdos.”

Artūrs atcerējās arī 1991. gadu, kad piedalījās barikādēs un pieņēma lēmumu – es PSRS izlasē vairs nespēlēšu. Aģents Pols Teofanuss pirms pasaules čempionāta esot teicis, ka vajadzētu braukt un spēlēt – lai tevi var vēlreiz novērtēt NHL klubi, taču Irbe pateica, ka nebrauks: “Es neko nenožēloju, jo pret savu sirdsapziņu nevar iet. Dukuriem ir mugurkauls. Tas viņam dos vēl lielāku stiprumu un ilgtermiņā rezultāti nepazudīs. Priekšā šobrīd ir siena, federācija raustījās, arī Latvijas Olimpiskā komiteja nezināja, kā pareizi noformulēt nostāju. Ja Dukuri nebūtu paziņojuši to, ko domā, tas nozīmētu, ka (krievi) var turpināt tāpat kā līdz šim – krāpties, lietot dopingu, izlikties.”

Pirms astoņiem gadiem Artūrs Irbe atteicās iesaistīties Rīgas “Dinamo” projektā, jo viņam nebija pieņemams komandas nosaukums un arī vadība, kurā atradās savulaik Valsts Drošības komitejā strādājušais Juris Savickis. Viņš šo bagātnieku tagad nodēvē par “mīksto Juri”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Tie kas iebilst Irbem (Pučem un Valteram) , īstenībā ir Kremļa troļļi. Kopš Krievija aktīvi apmaksā propogandas karu pret daudzām tautām, un tas ir apmēram 2010. un aktīvāk 2014. gads ir uzradušis (ļoti pēkšņi) “kaunīgie” “latvieši”, kuri ienīst savu tautu, negrib savu valsti un stāv unkrīt par Puriuna režīmu. Cilvēkiem ir jāsaprot, ka tie ir apmaksāti troļļi un tas pat nav 1 % no latviešiem. Tas nav latviešu (pat atsevišķu) viedoklis,bet tas ir Kremļa viedoklis. Dīvaini, ka šādi “latvieši” pēkšņi ir sākuši lasīt Latvijas Avīzi. Pirms Kremlis to šiem nelika, tie ar tādu kontntu neaizrāvās

 2. Vai maķenīt Jurītim nav sakāpis galvā?
  Kaut tu lepns paliktu`m!

 3. Ko jūs te pidari visur krievus iemaisāt?!? Sakārtojiet savu valsti, novāciet zagļu bandu no skatuves pašmājās! Un kad būsiet ar tīriem gludinātiem krekliem, tad ar pļūtat, ka krievs jums ko sliktu dara

 4. Ko jūs te pidari visur krievus iemaisāt?!? Sakārtojiet savu valsti, novāciet zagļu bandu no skatuves pašmājās! Un kad būsiet ar tīriem gludinātiem krekliem, tad ar pļūtat, ka krievs jums ko sliktu dara

 5. paldies, Artūr!

 6. Tā vien rādās ka jūs vēl dzīvojat pagājušajā gadu desmitā un esat atkarīgi no cilvēkiem kam nav uzstādīta reklāmu bloķēšana.

  Gribat vairāk apmeklētājus? Tad nemēģiniet piespiest viņiem darīt ko jums gribās, bet domājiet kā sniegt pēc iespējas lielāku labumu apmeklētājam un nopelnīt tam netraucējot.

 7. Visu cieņu Arčam! Vīrs un vārds.

 8. Man arī patīk tas, ko pateca mīkstais artūrs.

 9. Kā sportists A.Irbe, bez šaubām, ir izcils pasaules klases sportists, kā rusofobs A.Irbe ir pelēka viduvējība – tādu “īsteno latvju patriotu” te ir kāliem.

 10. Vai mums Artūr trūkst dupša laizītāju? Tādu, kā Tu, mums nav daudz, pārsvarā mūsējie kaut ko izšłupst pie glāzītes…

 11. Artūrs malacis.

 12. Visu nosaka finansētāji. Rižskij “Dinamo” ir kā Krievijas klātbūtnes projekts, tam nežēlo ne naudu, ne runas vīrus. Dukuri var atļauties uz savu viedokli, jo nav sasmērējušies ar līdzīgiem “sponsoriem”. Ir vēl Latvijas patrioti, kuriem kas sakāms.

  • Ar to naudas nezheeloshanu gan ir kaa ir – Rizhskij Dinamo ir viena no nabadziigaakajaam komandaam KHL – Krievijas hokeja liigaa. Tas laikam noziimee beigta eezelja ausis par Abreni.

 13. “Mīkstais Juris”, tas ir labi pateikts.

Draugiem Facebook Twitter Google+