Īrija trešo reizi spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā 0

Īrijas futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra “play-off” kārtas atbildes spēlē pirmdien ar 2:0 (1:0) savā laukumā pārspēja Bosnijas un Hercegovinas komandu, trešo reizi vēsturē kvalificējoties finālturnīram.
Pirmajā spēlē Bosnijā un Hercegovinā komandas nospēlēja neizšķirti 1:1, mājiniekiem neizšķirtu izraujot vien piecas minūtes līdz pamatlaika beigām. Taču divu spēļu summā pārāki bija Īrijas futbolisti, kuri uzvarēja ar 3:1.
Abus vārtus atbildes spēlē guva Džonatans Volters. Vispirms futbolists izcēlās 24.minūtē, kad realizēja 11 metru soda sitienu. Savukārt rezultāta pārsvars tika dubultots 70.minūtē.
Volters jau atlases cikla grupu turnīrā desmit spēlēs izcēlās ar trim vārtiem. Līdz ar to šajā kvalifikācijas turnīrā futbolists 11 mačos izcēlās ar pieciem vārtiem.
Īrija jau otro reizi pēc kārtas kvalificējusies Eiropas čempionāta finālturnīram. Pirmo reizi tas izdevās 1988.gadā, bet nākamā reize bija vien 2012.gadā, kad turnīrs norisinājās Ukrainā. Tiesa, nevienu reizi Īrijai neizdevās pārvarēt apakšgrupu turnīru.
Jau vēstīts, kā pirmā izlase no “play-off” kārtas pāriem finālturnīram kvalificējās Ungārija, kas divu spēļu summā ar 3:1 pieveica Norvēģiju. Iepriekšējo reizi Ungārija spēlēja finālturnīrā pirms 33 gadiem, kad izcīnīja ceturto vietu.
Tikmēr sestdien Ukraina savā laukumā ar 2:0 pieveica Slovēniju, bet zviedri savu skatītāju priekšā ar 2:1 pārspēja Dāniju. Otrdien Slovēnija savā laukumā uzņems Ukrainu, kamēr dāņi viesos lūkos atspēlēties pret Zviedriju.
Tāpat nākamā gada finālturnīrā sev vietu nodrošinājušas Anglija, Čehija, Austrija, Spānija, Šveice, Itālija, Beļģija, Vācija, Polija, Krievija, Portugāle, Rumānija, Horvātija, Turcija, Ungārija, mājiniece Francija, kā arī finālsacensību debitantes – Islande, Ziemeļīrija, Velsa, Slovākija un Albānija.
Potenciālo apakšgrupu grozu izloze notiks 12.decembrī Parīzē.