Pasaulē
Eiropa

“Islāma valsts” uzņemas atbildību par uzbrukumu Francijas baznīcā 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Teroristu grupējums “Islāma valsts” otrdien uzņēmies atbildību par Ruānas apkārtnē Francijas ziemeļos notikušo uzbrukumu, kurā divi vīrieši sagrāba ķīlniekus un pārgrieza rīkli mācītājam, paziņojis džihādistu mediju atzars “Amaq”.

“Uzbrukumu Normandijas baznīcā sarīkoja “Islāma valsts” kareivji, kas veica uzbrukumu, atbildot aicinājumam vērsties pret krustnešu koalīcijas valstīm,” pavēstīja “Amaq”.

Francijas rezidents Fransuā Olands jau iepriekš paziņoja, ka abi uzbrucēji rīkojušies “Islāma valsts” vārdā. Abi vīrieši apgalvojuši, ka pārstāv šo teroristisko grupējumu.

Kā ziņots, vienā no Ruānas apkārtnes baznīcām Francijas ziemeļos otrdien divi ar nažiem bruņoti vīrieši sagrāba piecus ķīlniekus, taču policija vēlāk abus uzbrucējus nošāva.

Vienlaikus tiek ziņots, ka nogalināts arī viens no ķīlniekiem, bet otrs guvis smagus ievainojumus un šobrīd cīnās par savu dzīvību.

Divi ar nažiem bruņoti vīrieši, saucot arābu valodā “Islāma valsts”, ap plkst.10 dievkalpojuma laikā ielauzās baznīcā un par ķīlniekiem sagrāba piecus cilvēkus, tostarp priesteri un divas mūķenes, kā arī divus dievlūdzējus.

Trešajai mūķenei izdevās izbēgt un sacelt trauksmi.

Nogalinātais ir 92 gadus vecais vietējais priesteris, kuram uzbrucēji pārgrieza rīkli.

Prokuratūra jau paziņojusi, ka izmeklēšana uzticēta pretterorisma izmeklēšanas tiesnešiem.

Pēc pirmajām ziņām par notikušo Olands un iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs devās uz nozieguma vietu Sentetjēnduruvrē.

Tikmēr premjerministrs Manuels Valss paziņoja, ka barbariskajā uzbrukumā “ievainota visa Francija un visi katoļi”.

Saistītie raksti

Savukārt galēji labējās Nacionālās frontes (FN) uzlecošā zvaigzne Mariona Lepēna, partijas līderes Marinas Lepēnas māsasmeita, tviterī paziņoja: “Viņi slepkavo mūsu bērnus, slaktē mūsu policistus un pārgriež rīkles mūsu priesteriem. Mostieties!”

Savas “sāpes un šausmas” par notikušo paudis pāvests Francisks, bet Ruānas arhibīskaps Dominiks Lebrens aicinājis visus ateistus pievienoties katoļiem viņu lūgšanās. “Katoļu baznīca nevar ķerties pie citiem ieročiem kā vien lūgšanas un cilvēku brālības,” teikts arhibīskapa izplatītajā paziņojumā.

LA.lv