Pasaulē
Eiropa

Itālijā par pacientu nogalināšanu aiztur sanitāru 16

Foto-Stock.xchng

Sicīlijā aizdomās par neglābjami slimu pacientu nogalināšanu aizturēts ātrās palīdzības sanitārs, kurš pieņēmis kukuļus no mafijas kontrolētiem apbedīšanas birojiem, piektdien ziņoja Itālijas mediji.

42 gadus vecais sanitārs Dāvids Garofālo tika aizturēts ceturtdien. Prokuratūra viņu apsūdz trīs cilvēku nogalināšanā no 2014.līdz 2016.gadam. Upuri bijuši 55 līdz 90 gadus veci. Garofālo tiek turēts aizdomās par dalību vēl vairāk nekā 50 citās lietās.

Kad pacienti slimnīcā netālu no Katānijas pilsētas Sicīlijā tika atzīti par pārāk slimiem turpmākai ārstēšanai, Garofālo ātrās palīdzības mašīna viņus nogādāja mājās nomiršanai. Viņš pasteidzinājis procesu, injicējot viņiem no tukšas šļirces un tādā veidā izraisot nāvējošu gaisa emboliju, pavēstījuši izmeklētāji.

Pēc tam Garofālo sūtījis sērojošos radiniekus uz apbedīšanas biroju, kas viņam par “pakalpojumu” maksājis 300 eiro, paziņoja policija.

Izmeklēta tiek arī divu viņa līdzdalībnieku rīcība, tomēr Garofālo ir vienīgais aizturētais šajā lietā.

Viņš “rīkojies, lai gūtu peļņu, naudas dēļ, absolūti ignorējot cilvēku dzīvību un cieņu”, ceturtdien paziņoja prokurors.

“Ja viņi patiešām to izdarīja, tad viņi ir gļēvuļi, cilvēki netiek nogalināti 300 eiro dēļ,” sabiedriskajā radiostacijā RAI paziņoja kāda upura znots.

Tiek uzskatīts, ka Garofālo ir saistīts ar mafijas sindikātu, kas kontrolējis vietējos apbedīšanas birojus. Viņa noziegumus pirmo reizi televīzijā maijā atklāja kāds anonīms aculiecinieks.

LA.lv