Uncategorized

Vai krāsot finierētas ozolkoka durvis? 0

Foto – LETA

Vai var krāsot finierētas ozolkoka durvis? Pirms gadiem desmit tās izgatavotas Baltkrievijā, bet vairs neiederas interjerā… ILZE

Krāsot var visu, bet ne vienmēr būs kvalitatīvs rezultāts. Tas attiecas arī uz durvīm, kam apdarei izmantots dabiska koka finierējums. Zīmīgi, ka tas neņem pretī pat sedzošo toni, jo rūpnieciski daudz ko izbaudījis, ieskaitot dažādas tonējošās lakas trīs kārtās, kas, piemēram, ozolam ļauj kļūt spīdīgi vai matēti baltam, saglabājot burvīgo rakstu. Ja spītīgi gribas to likvidēt, virsma vispirms jāapstrādā ar smalku smilšpapīru, un tad var klāt kārtu uz kārtas, bet perfekta rezultāta vienalga nebūs, jo īpaši ar otu…

Baltkrievijā ražotas iekšdurvis jau izsenis Latvijā izplata SIA “Iļģuciems”. Uzņēmuma mazumtirdzniecības vadītājs Deniss Peļņa smej, ka viņiem nav tādu durvju, kuras varētu krāsot: ja vecās nepatīk, pērk jaunas! Šī attieksme nav snobiska, drīzāk praktiska, jo cenas tiešām ir demokrātiskas. Vidēji par 110 eiro var tikt pie moderna dizaina un piemērota cēlkoka toņa, tāpēc vai vērts ar krāsu ķēpāties?

Saistītie raksti

Durvju piedāvājums būvmateriālu un citos, arī interneta veikalos ir fantastisks – katrai gaumei un ikvienam maciņam, sākot no dažiem desmitiem un beidzot ar daudziem simtiem eiro. Zemākas cenas dēļ dabisko koksni ražošanā izmanto aizvien mazāk, galvenokārt tikai karkasam. Ekonomiskajā klasē arī zem nažfiniera plānās kārtiņas ir kartona šūnu pildījums, tāpēc šī patiesībā ir vienreiz lietojama prece, kas normālos ekspluatācijas apstākļos tomēr kalpo pietiekami ilgi.

Durvju apdarei izmanto dažādus materiālus. Lamināts jau ir vēsture. Pēdējā alternatīva dabiska koka finierim – poli­propilēna plēve. Priekšrocības: virsma neizbalo saulē, nebaidās no sadzīves ķīmijas un pacieš lieku mitrumu, tātad arī vieglāk kopt. Kopš pagājušā gada maija baltkrievu versijā arī šādas iekšdurvis nopērkamas Latvijas veikalos un modernā dizaina dēļ ir pat ļoti pieprasītas jaunu cilvēku mājokļos.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
6 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā
5 stundas