×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. februāris, 2016
Drukāt

Izdomāts virtuālo realitāti simulējošs apģērbs

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Inženieru grupa ķērusies pie “virtuālās realitātes apģērba” izstrādes, ziņo LiveScience.com.

Esošās virtuālās realitātes (VR) iekārtas ir visai nepilnīgas, jo iesaista tikai redzi un dzirdi, tādēļ daudziem var izsaukt reiboņus un nelabu dūšu. Tādēļ apģērbs, kas ļautu “sajust” apkārtni, kurā lietotājs nonāk ar VR ierīces palīdzību, ne tikai sniegtu pilnīgāku iespaidu, bet arī ļautu izvairīties no nepatīkamiem blakusefektiem.

Pie šāda apģērba izstrādes, vēl studējot Ročesteras universitātē (Ņujorka) bija ķērušies Lukians Koplends, Morgans Sinko un Džordans Brūks. Pašreizējā VR apģērba versija nedaudz izskatās pēc ložu drošas vestes. Katrā no apģērba sadaļām iestrādāts neliels motoriņš, līdzīgs tam, kas nodrošina mobilā tālruņa vibrozvanam un rada pieskāriena sajūtu brīdī, kad simulētajā realitātē kāds objekts pieskaras ķermenim, kā arī palīdz orientēties telpā.

Virtuālās realitātes apģērbu ar kabeļa palīdzību pievienojot datoram, tas saslēdzas ar VR iekārtu – Oculus Rift vai HTC’s Vive, savukārt nododot datus tālāk programmatūrai, kas izseko kustību. Pašreizējās versijas darbojas ar Microsoft Kinect, bet tikpat labi derētu jebkura cita programma.

Tomēr pagaidām ekspertu doma spar to, vai VR ap\g\erbi un šīs ierīces kopumā lietotājiem iepatiksies, dalās. Skeptiķi atsaucas uz pirmo mēģinājumu, kas notika 20. gadsimta 90. gados, kamēr optimisti aizrāda – tālaika ierīces bija daudz mazāk piemērotas “reālas” VR vides radīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+